Back to homepage

Division 1 WI Individual Rank

2017-2018 D1 – Individual Ranking Number 9
Thursday, February 15, 2018

106lb.
New Old Wrestler School 17/18
1 1 Cody Minor Ashwaubenon 10
2 2 Justin Groshek Stevens Point 10
3 4(113) Hayden Halter Burlington 9
4 3 Blake Peiffer Port Washington 10
5 4 Beau Ladu Lake Geneva Badger 12
6 5 Cade Willis Union Grove 9
7 6 Sam Lorenz Waunakee 9
8 8 Alex Pellowski Holmen 10
9 NR Quentin Brown West Allis Central 12
10 NR Jordan Craft Manitowoc Lincoln 10
11 7 Tyler Schiesl Germantown 9
12 9 Connor Derenne Green Bay Preble 10
HM 10 Santiago Castillo Kenosha Brad./Reuth. 9
HM 11 Payton Jacobson Elkhorn 9
HM HM Tyler Goebel Mukwonago 9
HM HM Jaden Verhagen Kaukauna 10
HM HM Alec Hunter Oshkosh West 9
____________ ___________ ________________________ _______________________ _____________
113lb.
New Old Wrestler School 17/18
1 1 Eric Barnett Hortonville 11
2 2 Zeke Smith Sauk Prairie 12
3 5 Sam Bruss De Pere 10
4 7 Jack Ganos Arrowhead 9
5 NR Mason Dutcher Milton 10
6 3 Jake Stritesky Lake Geneva Badger 10
7 9 Noah Leisgang Ashwaubenon 10
8 6 Ethan Pogorzelski Menomonee Falls 10
9 NR Tom Dineen Marquette University 12
10 NR Devin Gore Plymouth 9
11 11 Reuben Guzik Rhinelander 12
12 10 Bryce Jankowski Cedarburg 9
HM 12 Mason Campsure Kaukauna 10
HM HM Antonio Puentes Racine Horlick 12
HM HM Dawson Lambert Tomah 11
HM NR Cale Benitz Wisconsin Rapids 11
HM NR Drake Hayward Neenah 9
____________ ___________ ________________________ _______________________ _____________
120lb.
New Old Wrestler School 17/18
1 1 Hunter Lewis Stoughton 11
2 3 Dominic Dentino Arrowhead 12
3 1(126) Cole Gille Pulaski 11
4 4 Jalen Spuhler Hartford 10
5 5 Edward Wilkowski Watertown 10
6 6 Dylan Herbrand Sauk Prairie 12
7 7 Cole Ramos Kenosha Brad./Reuth. 10
8 9 Sam Winski Waterford 12
9 10 John Diener Kaukauna 11
10 11 Max Sanderfoot Kimberly 9
11 12 Joey Graham Wilmot Union 12
12 HM Cody Welker Burlington 10
HM HM Tyler Olson Rhinelander 12
HM HM Thomas Urben Oshkosh North 12
HM NR Jessie Tijerina Portage 10
HM NR Oliver Rosado Port Washington 12
HM NR Michael Rebozo River Falls 12
____________ ___________ ________________________ _______________________ _____________
126lb.
New Old Wrestler School 17/18
1 2(120) Jon Bailey Sparta 11
2 2(132) Aaron Schulist Mukwonago 12
3 5(132) Logan Bellow Pulaski 12
4 2 Cayden Henschel West Bend East 10
5 4 Fernando Coronado Ashwaubenon 11
6 5 Mason McMillen Reedsburg 12
7 6 Chance Bailey Stevens Point 12
8 7 Braden Whitehead Stoughton 10
9 10 Connor Thorpe Brookfield East 9
10 3 Cooper Hunt Homestead 12
11 8 Grant Truesdale Elkhorn 12
12 HM Ben Stevenson Burlington 10
HM 9 Mason French Kenosha Tremper 12
HM HM Kyle Smith Madison LaFollette 11
HM NR Lucas Roecker Wisconsin Lutheran 12
HM NR Andrew Lopez De Pere 10
HM 12 Benjamin Stimac Antigo 11
____________ ___________ ________________________ _______________________ _____________
132lb.
New Old Wrestler School 17/18
1 1 Keegan O’Toole Arrowhead 10
2 3 Daniel Stilling Elkhorn 11
3 6 Brandon Micksch Kaukauna 11
4 7 Thomas Severson DC Everest 12
5 8 Isaac Riddle Germantown 10
6 NR Luke Mechler Stoughton 9
7 10 Nate Ellis Janesville Craig 12
8 NR Zak Nelson Green Bay United 12
9 HM(126) John Gunderson Baraboo 9
10 12 Draven Sigmund Fort Atkinson 12
11 HM Jake Skattebo South Milwaukee 12
12 HM Zac Weiler Burlington 11
HM 11(126) Tyler Gill Menomonee Falls 12
HM HM(126) Lucas Benn Mukwonago 10
HM HM(138) Mitchell Anderson Hudson 12
HM NR Cameron Tonsor-Heesen Slinger 11
HM HM Caden Fry Reedsburg 10
____________ ___________ ________________________ _______________________ _____________
138lb.
New Old Wrestler School 17/18
1 1 Mason Phillips Eau Claire North 12
2 2 Caleb Ziebell Slinger 12
3 3 Veliko Kochiu Oak Creek 12
4 4(132) Eric Halverson Pewaukee 12
5 5 Max Ehlen Burlington 10
6 6 Brytton Goymerac Appleton North 12
7 12 Pablo Ramirez Baraboo 11
8 8 Wyler Lubeck Wisconsin Rapids 10
9 4 Tanner Schultz Holmen 12
10 11 Sam Boerner Cedarburg 12
11 10(145) Marshall Rushton West Allis Hale 12
12 7 Caden Pearce Marshfield 11
HM HM Nick Logan Watertown 11
HM 9 Gavin Model Stoughton 10
HM HM Coleman Karl Elkhorn 10
HM 10 Zachary Scharenbrock Appleton East 12
HM HM Ethan Smith Janesville Craig 12
____________ ___________ ________________________ _______________________ _____________
145lb.
New Old Wrestler School 17/18
1 1 Drew Scharenbrock Sun Prairie 12
2 2 Jacob DeMeyer Rhinelander 12
3 3 Maxwell Bruss De Pere 12
4 4 Brett Von Ruden Sparta 12
5 5 Ian Laatsch Appleton North 11
6 7 Nolan Hertel Marshfield 11
7 9 Jake Skrundz Burlington 10
8 11 Max Grudzinski Cedarburg 11
9 HM(152) Evan Sinda Muskego 12
10 NR Branden McClure Superior 12
11 HM Kaden Reetz Madison Memorial 10
12 HM Brandon Lucht Antigo 12
HM HM Zach Gordon Holmen 12
HM HM Reese Dutton Kenosha Tremper 11
HM 12 Marco Infusino Kenosha Brad./Reuth. 11
HM HM Mike Baumann New Berlin W/Eisen. 12
HM NR Michael Sanders Lake Geneva Badger 12
____________ ___________ ________________________ _______________________ _____________
152lb.
New Old Wrestler School 17/18
1 1 Kevin Meicher Middleton 11
2 2 Joshua Otto Arrowhead 11
3 4(160) Zach Lee Kaukauna 12
4 3 Austin Rauls DeForest 12
5 5 Nathan Fuller River Falls 11
6 6 Jesse Kovnesky Oak Creek 12
7 7 Bergh Diebel Wisconsin Rapids 12
8 10 Dajun Johnson Whitefish Bay/USMke 10
9 4 Cade Spilde Stoughton 11
10 8 Colin Shuler Hortonville 11
11 9 Dalton Holmes Oshkosh North 12
12 8(145) Sam Skillings Menomonie 10
HM 11 Kade Cummings Green Bay Preble 11
HM 12 Alex Guardiola Waterford 11
HM NR Christian Kapanke La Crosse Cen./Lgn 12
HM NR Jason Bonow Wisconsin Lutheran 11
HM HM Keagan Lazar Oconomowoc 11
____________ ___________ ________________________ _______________________ _____________
160lb.
New Old Wrestler School 17/18
1 1 Tyler Dow Stoughton 12
2 2 Peyton Mocco West Allis Hale 12
3 3 Jacob Anderson Hudson 12
4 6 Frank Garcia Kenosha Tremper 12
5 7 Evan Frisque West De Pere 11
6 8 Logan Stegemeyer Slinger 12
7 9 Reed Williams Holmen 12
8 10 Carson Trotzer DC Everest 11
9 11 Cody Sawyer Wisconsin Rapids 12
10 HM Ben Statz Waunakee 12
11 HM Qwade Gehring Burlington 10
12 HM Cooper Schlosser West Bend East 11
HM NR Jadin Lemke Pulaski 10
HM NR Myles Laurent Kimberly 12
HM HM Tony Martin Kenosha Brad./Reuth. 12
HM NR Devin Keast Oregon 12
HM 12 Mason Frausto Green Bay United 12
____________ ___________ ________________________ _______________________ _____________
170lb.
New Old Wrestler School 17/18
1 1 Parker Keckeisen Nicolet 11
2 5(160) Hayden Krein Sparta 12
3 3 Jake Deates Kenosha Brad./Reuth. 11
4 4 Jacob Sklenar Pewaukee 12
5 2 Kalyn Jahn Holmen 11
6 5 Bentley Schwanebeck- Osterman Marshfield 11
7 6 Nolan Paar Oak Creek 11
8 7 Levi Smith Eau Claire Memorial 11
9 9 Jacob Stachowski Mukwonago 12
10 10 Lucas Gracyalny Pulaski 11
11 HM Edgar Heredia Oshkosh West 11
12 8 Glen Pendleton River Falls 12
HM 11 Lukas Burke Port Washington 12
HM HM Mike White New Berlin W/Eisen. 12
HM HM Hunter Valach Wilmot 12
HM HM Myles Schumaker Elkhorn 12
HM NR Ihab Khaib Appleton North 12
____________ ___________ ________________________ _______________________ _____________
182lb.
New Old Wrestler School 17/18
1 1 Jared Krattiger Waterford 12
2 2 Isaac Lahr Holmen 12
3 3 Bryson Alsteen Kaukauna 11
4 4(195) Sam Mitchell Marshfield 11
5 4 Nathan Crayton Burlington 12
6 8 Jared Walton Green Bay United 12
7 5 Tommy Kratz De Pere 11
8 6 Tyler Larsen Muskego 12
9 7 Murphy McCutcheon Franklin 12
10 9 Aiden Estes Baraboo 10
11 10 Lawrence Thomas Wauwatosa West/East 12
12 12 Jacob Zupke Homestead 11
HM HM Peter Driscoll Nicolet 12
HM HM Greg Ische West Bend West 12
HM HM Tristan Griswold Port Washington 11
HM HM Roger Fuller Wisconsin Rapids 11
HM NR Jared Woodhull Chippewa Falls 12
____________ ___________ ________________________ _______________________ _____________
195lb.
New Old Wrestler School 17/18
1 1 Beau Yineman Neenah 12
2 2 Jack Trautman Waterford 12
3 3 Alec Kurtz Rhinelander 12
4 5 Josh Nowak Kettle Moraine 12
5 6 Stephen Maule Watertown 12
6 7 Jerry Lipke Milton 12
7 8 Alex Mischka Kimberly 12
8 12 Chance Kamrowksi River Falls 11
9 10 Joe Leonhardt West Bend West 12
10 11 Dustin Diebitz West Allis Central 12
11 HM Adam Jones South Milwaukee 12
12 HM Linzell Burks Beloit Memorial 12
HM HM Dion Huff Middleton 12
HM HM Kyle Bowens Kenosha Bradford 11
HM NR Jake Hefter Plymouth 12
HM NR Dayln Rudesill Green Bay United 12
HM NR Jacob Kimpfbeck Baraboo 12
____________ ___________ ________________________ _______________________ _____________
220lb.
New Old Wrestler School 17/18
1 1 Aric Bohn Mukwonago 12
2 2 Andrew Salemme Marquette University 12
3 3 Jacob Somlai Brookfield Central 11
4 4 John Wright Oak Creek 12
5 5 Bennett Connolly Slinger 11
6 7 Reed Ryan Waunakee 11
7 9 Colton Krueger Rhinelander 12
8 6 Alex Brost Marshfield 12
9 8 Jack Westcott Holmen 12
10 9(195) Charlie Hooyman De Pere 11
11 10 Brock Danielski Appleton North 12
12 11 Matt Brewster Watertown 11
HM NR Oscar Flaherty Superior 12
HM 12 Gavin Miller Stoughton 12
HM HM Marshall Kools Neenah 10
HM HM Max Travis Burlington 12
HM HM Anthony Balch Green Bay Preble 12
____________ ___________ ________________________ _______________________ _____________
285lb.
New Old Wrestler School 17/18
1 1 Keaton Kluever Kaukauna 12
2 4 Mitchell Williamson River Falls 12
3 3 Keeanu Benton Janesville Craig 11
4 2 Cole Godbout Hudson 12
5 5 Alan Olkowski Waunakee 12
6 6 Noah Bolling Merrill 12
7 11 Isaac Klarkowski Green Bay United 11
8 7 Daniel Hernandez Green Bay Preble 12
9 8 Aodan Marshall Stoughton 12
10 10 Jesse Fiers Holmen 11
11 12 Cullen Quick Menasha 10
12 HM Charlie Covert Slinger 11
HM HM Travis Case Arrowhead 12
HM 9 Logan Fallon Menomonee Falls 12
HM HM Zach Fischer Appleton North 12
HM HM Andrew Kalfas Oshkosh West 12
HM BR Boyd Biggs Waterford 11
____________ ___________ ________________________ _______________________ _____________

2017-2018 D1 – Ranking Number 8 – Thursday, February 8, 2018

106lb.
New Old Wrestler School 17/18
1 1 Cody Minor Ashwaubenon 10
2 2 Justin Groshek Stevens Point 10
3 3 Blake Peiffer Port Washington 10
4 HM(113) Beau Ladu Lake Geneva Badger 12
5 4 Cade Willis Union Grove 9
6 5 Sam Lorenz Waunakee 9
7 7 Tyler Schiesl Germantown 9
8 9 Alex Pellowski Holmen 10
9 10 Connor Derenne Green Bay Preble 10
10 11 Santiago Castillo Kenosha Brad./Reuth. 9
11 HM Payton Jacobson Elkhorn 9
12 6 Jaden Bird Burlington 9
HM 12 Bennet Cernohous River Falls 11
HM HM Tyler Goebel Mukwonago 9
HM HM Jaden Verhagen Kaukauna 10
HM 8 Alec Hunter Oshkosh West 9
HM HM Carlos Vega Racine Horlick 12
____________ ___________ ________________________ _______________________ _____________
113lb.
New Old Wrestler School 17/18
1 1 Eric Barnett Hortonville 11
2 2 Zeke Smith Sauk Prairie 12
3 9(120) Jake Stritesky Lake Geneva Badger 10
4 3 Hayden Halter Burlington 9
5 4 Sam Bruss De Pere 10
6 5 Ethan Pogorzelski Menomonee Falls 10
7 6 Jack Ganos Arrowhead 9
8 7 Gabe Pugh Marshfield 9
9 8 Noah Leisgang Ashwaubenon 10
10 9 Bryce Jankowski Cedarburg 9
11 10 Reuben Guzik Rhinelander 12
12 11 Mason Campsure Kaukauna 10
HM 12 Dawson Lambert Tomah 11
HM HM Collin Widmar Kenosha Brad./Reuth. 11
HM HM Michael Parker Slinger 9
HM HM Berhett Statz Waunakee 10
HM HM Antonio Puentes Racine Horlick 12
____________ ___________ ________________________ _______________________ _____________
120lb.
New Old Wrestler School 17/18
1 1 Hunter Lewis Stoughton 11
2 2 Jon Bailey Sparta 11
3 3 Dominic Dentino Arrowhead 12
4 4 Jalen Spuhler Hartford 10
5 5 Edward Wilkowski Watertown 10
6 6 Dylan Herbrand Sauk Prairie 12
7 7 Cole Ramos Kenosha Brad./Reuth. 10
8 10 George Lopez De Pere 12
9 HM Sam Winski Waterford 12
10 HM John Diener Kaukauna 11
11 11 Max Sanderfoot Kimberly 9
12 NR Joey Graham Wilmot Union 12
HM 8 Cody Welker Burlington 10
HM HM Tyler Olson Rhinelander 12
HM HM Thomas Urben Oshkosh North 12
HM HM Rylee Rensberry Holmen 11
HM NR Fred Lehrke DC Everest 9
____________ ___________ ________________________ _______________________ _____________
126lb.
New Old Wrestler School 17/18
1 1 Cole Gille Pulaski 11
2 5 Cayden Henschel West Bend East 10
3 2 Cooper Hunt Homestead 12
4 3 Fernando Coronado Ashwaubenon 11
5 4 Mason McMillen Reedsburg 12
6 6 Chance Bailey Stevens Point 12
7 7 Braden Whitehead Stoughton 10
8 8 Grant Truesdale Elkhorn 12
9 9 Mason French Kenosha Tremper 12
10 HM(132) Connor Thorpe Brookfield East 9
11 10 Tyler Gill Menomonee Falls 12
12 11 Benjamin Stimac Antigo 11
HM 12 Mikael Kolosso Kaukauna 12
HM HM John Gunderson Baraboo 9
HM HM Lucas Benn Mukwonago 10
HM HM Ben Stevenson Burlington 10
HM HM Kyle Smith Madison LaFollette 11
____________ ___________ ________________________ _______________________ _____________
132lb.
New Old Wrestler School 17/18
1 1 Keegan O’Toole Arrowhead 10
2 3 Aaron Schulist Mukwonago 12
3 4 Daniel Stilling Elkhorn 11
4 5 Eric Halverson Pewaukee 12
5 6 Logan Bellow Pulaski 12
6 7 Brandon Micksch Kaukauna 11
7 8 Thomas Severson DC Everest 12
8 9 Isaac Riddle Germantown 10
9 10 Isaac Ortegon Fond du Lac 9
10 12 Nate Ellis Janesville Craig 12
11 HM Tyler Nelson Sun Prairie 12
12 HM Draven Sigmund Fort Atkinson 12
HM 11 Caden Fry Reedsburg 10
HM HM Jake Skattebo South Milwaukee 12
HM NR Steve Krauss Lake Geneva Badger 12
HM HM Zac Weiler Burlington 11
HM NR Connor Ramage Ashwaubenon 9
____________ ___________ ________________________ _______________________ _____________
138lb.
New Old Wrestler School 17/18
1 1 Mason Phillips Eau Claire North 12
2 2 Caleb Ziebell Slinger 12
3 2(132) Veliko Kochiu Oak Creek 12
4 3 Tanner Schultz Holmen 12
5 7 Max Ehlen Burlington 10
6 6 Brytton Goymerac Appleton North 12
7 HM Caden Pearce Marshfield 11
8 5 Wyler Lubeck Wisconsin Rapids 10
9 11 Gavin Model Stoughton 10
10 10 Zachary Scharenbrock Appleton East 12
11 4 Sam Boerner Cedarburg 12
12 8 Pablo Ramirez Baraboo 11
HM 9 Nick Logan Watertown 11
HM 12 Coleman Karl Elkhorn 10
HM HM Mitchell Anderson Hudson 12
HM HM(145) Ethan Smith Janesville Craig 12
HM NR Cole Acker Wauwatosa West/East 12
____________ ___________ ________________________ _______________________ _____________
145lb.
New Old Wrestler School 17/18
1 1 Drew Scharenbrock Sun Prairie 12
2 2 Jacob DeMeyer Rhinelander 12
3 3 Maxwell Bruss De Pere 12
4 4 Brett Von Ruden Sparta 12
5 5 Ian Laatsch Appleton North 11
6 6 Mason Wheeler Germantown 12
7 7 Nolan Hertel Marshfield 11
8 8 Sam Skillings Menomonie 10
9 10 Jake Skrundz Burlington 10
10 11 Marshall Rushton West Allis Hale 12
11 12 Max Grudzinski Cedarburg 11
12 12(152) Marco Infusino Kenosha Brad./Reuth. 11
HM HM Brandon Lucht Antigo 12
HM HM Kaden Reetz Madison Memorial 10
HM HM Zach Gordon Holmen 12
HM NR Reese Dutton Kenosha Tremper 11
HM NR Mike Baumann New Berlin W/Eisen. 12
____________ ___________ ________________________ _______________________ _____________
152lb.
New Old Wrestler School 17/18
1 1 Kevin Meicher Middleton 11
2 2 Joshua Otto Arrowhead 11
3 4 Austin Rauls DeForest 12
4 3 Cade Spilde Stoughton 11
5 5 Nathan Fuller River Falls 11
6 6 Jesse Kovnesky Oak Creek 12
7 7 Bergh Diebel Wisconsin Rapids 12
8 10 Colin Shuler Hortonville 11
9 8 Dalton Holmes Oshkosh North 12
10 9 Dajun Johnson Whitefish Bay/USM 10
11 11 Kade Cummings Green Bay Preble 11
12 HM Alex Guardiola Waterford 11
HM HM Keagan Lazar Oconomowoc 11
HM HM Evan Sinda Muskego 12
HM HM Leonardo Kiser Kenosha Indian Trail 11
HM NR Bryce Bierman Reedsburg 12
HM HM Bryant Schaaf Sauk Prairie 11
____________ ___________ ________________________ _______________________ _____________
160lb.
New Old Wrestler School 17/18
1 1 Tyler Dow Stoughton 12
2 2 Peyton Mocco West Allis Hale 12
3 3 Jacob Anderson Hudson 12
4 4 Zach Lee Kaukauna 12
5 5 Hayden Krein Sparta 12
6 6 Frank Garcia Kenosha Tremper 12
7 7 Evan Frisque West De Pere 11
8 8 Logan Stegemeyer Slinger 12
9 HM Reed Williams Holmen 12
10 NR Carson Trotzer DC Everest 11
11 9 Cody Sawyer Wisconsin Rapids 12
12 10 Mason Frausto Green Bay United 12
HM 11 Ben Statz Waunakee 12
HM 12 Tony Martin Kenosha Brad./Reuth. 12
HM HM Qwade Gehring Burlington 10
HM HM Cooper Schlosser West Bend East 11
HM HM Kevin Pollack Greenfield 12
____________ ___________ ________________________ _______________________ _____________
170lb.
New Old Wrestler School 17/18
1 1 Parker Keckeisen Nicolet 11
2 2 Kalyn Jahn Holmen 11
3 NR Jake Deates Kenosha Brad./Reuth. 11
4 3 Jacob Sklenar Pewaukee 12
5 4 Bentley Schwanebeck- Osterman Marshfield 11
6 5 Nolan Paar Oak Creek 11
7 7 Levi Smith Eau Claire Memorial 11
8 8 Glen Pendleton River Falls 12
9 9 Jacob Stachowski Mukwonago 12
10 11 Lucas Gracyalny Pulaski 11
11 HM Lukas Burke Port Washington 12
12 NR Kirkland Hills Hortonville 12
HM 6 Edgar Heredia Oshkosh West 11
HM HM Mike White New Berlin W/Eisen. 12
HM NR Hunter Valach Wilmot 12
HM 10 Alex Rewolinski Union Grove 12
HM 12 Myles Schumaker Elkhorn 12
____________ ___________ ________________________ _______________________ _____________
182lb.
New Old Wrestler School 17/18
1 1 Jared Krattiger Waterford 12
2 2 Isaac Lahr Holmen 12
3 3 Bryson Alsteen Kaukauna 11
4 4 Nathan Crayton Burlington 12
5 6 Tommy Kratz De Pere 11
6 7 Tyler Larsen Muskego 12
7 8 Murphy McCutcheon Franklin 12
8 9 Jared Walton Green Bay United 12
9 10 Aiden Estes Baraboo 10
10 9(195) Lawrence Thomas Wauwatosa West/East 12
11 HM Isaiah McCormick Neenah 1
12 HM Jacob Zupke Homestead 11
HM HM Peter Driscoll Nicolet 12
HM NR Sam Kaster West Allis Hale 12
HM 11 Greg Ische West Bend West 12
HM 5 Tristan Griswold Port Washington 11
HM HM Roger Fuller Wisconsin Rapids 11
____________ ___________ ________________________ _______________________ _____________
195lb.
New Old Wrestler School 17/18
1 1 Beau Yineman Neenah 12
2 2 Jack Trautman Waterford 12
3 3 Alec Kurtz Rhinelander 12
4 4 Sam Mitchell Marshfield 11
5 5 Josh Nowak Kettle Moraine 12
6 6 Stephen Maule Watertown 12
7 7 Jerry Lipke Milton 12
8 8 Alex Mischka Kimberly 12
9 11 Charlie Hooyman De Pere 11
10 12 Joe Leonhardt West Bend West 12
11 HM Dustin Diebitz West Allis Central 12
12 HM Chance Kamrowksi River Falls 11
HM HM Adam Jones South Milwaukee 12
HM HM Linzell Burks Beloit Memorial 12
HM HM Dion Huff Middleton 12
HM NR Kyle Bowens Kenosha Bradford 11
HM NR Jaylen Wright Menomonie 10
____________ ___________ ________________________ _______________________ _____________
220lb.
New Old Wrestler School 17/18
1 1 Aric Bohn Mukwonago 12
2 2 Andrew Salemme Marquette University 12
3 4 Jacob Somlai Brookfield Central 11
4 6 John Wright Oak Creek 12
5 5 Bennett Connolly Slinger 11
6 7 Alex Brost Marshfield 12
7 3 Reed Ryan Waunakee 11
8 8 Jack Westcott Holmen 12
9 9 Colton Krueger Rhinelander 12
10 10(195) Brock Danielski Appleton North 12
11 11 Matt Brewster Watertown 11
12 10 Gavin Miller Stoughton 12
HM 12 Marshall Kools Neenah 10
HM HM Max Travis Burlington 12
HM HM Mason Smith Sun Prairie 10
HM HM Anthony Balch Green Bay Preble 12
HM HM Nate Bowens Kenosha Brad./Reuth. 11
____________ ___________ ________________________ _______________________ _____________
285lb.
New Old Wrestler School 17/18
1 1 Keaton Kluever Kaukauna 12
2 2 Cole Godbout Hudson 12
3 3 Keeanu Benton Janesville Craig 11
4 4 Mitchell Williamson River Falls 12
5 5 Alan Olkowski Waunakee 12
6 6 Noah Bolling Merrill 12
7 7 Daniel Hernandez Green Bay Preble 12
8 8 Aodan Marshall Stoughton 12
9 9 Logan Fallon Menomonee Falls 12
10 12 Jesse Fiers Holmen 11
11 HM Isaac Klarkowski Green Bay United 11
12 HM Cullen Quick Menasha 10
HM NR Zach Fischer Appleton North 12
HM NR Andrew Kalfas Oshkosh West 12
HM HM Travis Case Arrowhead 12
HM HM Matt Piekarski Beaver Dam 12
HM HM Charlie Covert Slinger 11
____________ ___________ ________________________ _______________________ _____________

2017-2018 D1 – Ranking Number 7 – Wednesday, January 31, 2018

106lb.
New Old Wrestler School 17/18
1 1 Cody Minor Ashwaubenon 10
2 2 Justin Groshek Stevens Point 10
3 3 Blake Peiffer Port Washington 10
4 4 Cade Willis Union Grove 9
5 5 Sam Lorenz Waunakee 9
6 6 Jaden Bird Burlington 9
7 8 Tyler Schiesl Germantown 9
8 9 Alec Hunter Oshkosh West 9
9 7 Alex Pellowski Holmen 10
10 11 Connor Derenne Green Bay Preble 10
11 12 Santiago Castillo Kenosha Brad./Reuther 9
12 NR Bennet Cernohous River Falls 11
HM HM Tyler Goebel Mukwonago 9
HM HM Payton Jacobson Elkhorn 9
HM 10 Jaden Verhagen Kaukauna 10
HM HM Carlos Vega Racine Horlick 12
HM HM Carter Ziebell Slinger 9
____________ ___________ ________________________ _______________________ _____________
113lb.
New Old Wrestler School 17/18
1 1 Eric Barnett Hortonville 11
2 2 Zeke Smith Sauk Prairie 12
3 3 Hayden Halter Burlington 9
4 4 Sam Bruss De Pere 10
5 6 Ethan Pogorzelski Menomonee Falls 10
6 7 Jack Ganos Arrowhead 9
7 8 Gabe Pugh Marshfield 9
8 9 Noah Leisgang Ashwaubenon 10
9 10 Bryce Jankowski Cedarburg 9
10 NR Reuben Guzik Rhinelander 12
11 5 Mason Campsure Kaukauna 10
12 11 Dawson Lambert Tomah 11
HM 12 Collin Widmar Kenosha Brad./Reuther 11
HM HM Beau Ladu Lake Geneva Badger 12
HM HM Antonio Puentes Racine Horlick 12
HM HM Michael Parker Slinger 9
HM HM Berhett Statz Waunakee 10
____________ ___________ ________________________ _______________________ _____________
120lb.
New Old Wrestler School 17/18
1 1 Hunter Lewis Stoughton 11
2 2 Jon Bailey Sparta 11
3 3 Dominic Dentino Arrowhead 12
4 4 Jalen Spuhler Hartford 10
5 5 Edward Wilkowski Watertown 10
6 6 Dylan Herbrand Sauk Prairie 12
7 7 Cole Ramos Kenosha Brad./Reuther 10
8 8 Cody Welker Burlington 10
9 9 Jake Stritesky Lake Geneva Badger 10
10 10 George Lopez De Pere 12
11 11 Max Sanderfoot Kimberly 9
12 12 CJ Grisar Waukesha West 9
HM HM Thomas Urben Oshkosh North 12
HM HM Sam Winski Waterford 12
HM NR John Diener Kaukauna 11
HM 11(126) Tyler Olson Rhinelander 12
HM HM Rylee Rensberry Holmen 11
____________ ___________ ________________________ _______________________ _____________
126lb.
New Old Wrestler School 17/18
1 4 Cole Gille Pulaski 11
2 6 Cooper Hunt Homestead 12
3 1 Fernando Coronado Ashwaubenon 11
4 3 Mason McMillen Reedsburg 12
5 5 Cayden Henschel West Bend East 10
6 7 Chance Bailey Stevens Point 12
7 8 Braden Whitehead Stoughton 10
8 2 Grant Truesdale Elkhorn 12
9 9 Mason French Kenosha Tremper 12
10 10 Tyler Gill Menomonee Falls 12
11 12 Benjamin Stimac Antigo 11
12 NR Mikael Kolosso Kaukauna 12
HM HM John Gunderson Baraboo 9
HM HM Lucas Benn Mukwonago 10
HM HM Robert Cooper Madison West 12
HM HM Brett Perkins Janesville Parker 12
HM HM Ben Stevenson Burlington 10
____________ ___________ ________________________ _______________________ _____________
132lb.
New Old Wrestler School 17/18
1 1 Keegan O’Toole Arrowhead 10
2 2 Veliko Kochiu Oak Creek 12
3 3 Aaron Schulist Mukwonago 12
4 4 Daniel Stilling Elkhorn 11
5 6 Eric Halverson Pewaukee 12
6 7 Logan Bellow Pulaski 12
7 5 Brandon Micksch Kaukauna 11
8 9 Thomas Severson DC Everest 12
9 10 Isaac Riddle Germantown 10
10 11 Isaac Ortegon Fond du Lac 9
11 12 Caden Fry Reedsburg 10
12 HM Nate Ellis Janesville Craig 12
HM HM Tyler Nelson Sun Prairie 12
HM HM Draven Sigmund Fort Atkinson 12
HM HM Jake Skattebo South Milwaukee 12
HM HM Zac Weiler Burlington 11
HM NR Connor Thorpe Brookfield East 9
____________ ___________ ________________________ _______________________ _____________
138lb.
New Old Wrestler School 17/18
1 1 Mason Phillips Eau Claire North 12
2 2 Caleb Ziebell Slinger 12
3 3 Tanner Schultz Holmen 12
4 4 Sam Boerner Cedarburg 12
5 5 Wyler Lubeck Wisconsin Rapids 10
6 6 Brytton Goymerac Appleton North 12
7 7 Max Ehlen Burlington 10
8 8 Pablo Ramirez Baraboo 11
9 9 Nick Logan Watertown 11
10 10 Zachary Scharenbrock Appleton East 12
11 11 Gavin Model Stoughton 10
12 11(145) Coleman Karl Elkhorn 10
HM 12 Mitchell Anderson Hudson 12
HM HM Caden Pearce Marshfield 11
HM HM Reese Thompson Oshkosh West 12
HM HM Lorenzo Lazcano Waukesha North 11
HM HM Cole Nelson Kenosha Indian 10
____________ ___________ ________________________ _______________________ _____________
145lb.
New Old Wrestler School 17/18
1 1 Drew Scharenbrock Sun Prairie 12
2 3(152 Jacob DeMeyer Rhinelander 12
3 2 Maxwell Bruss De Pere 12
4 3 Brett Von Ruden Sparta 12
5 4 Ian Laatsch Appleton North 11
6 5 Mason Wheeler Germantown 12
7 6 Nolan Hertel Marshfield 11
8 7 Sam Skillings Menomonie 10
9 8 Hudson Mountjoy Slinger 11
10 9 Jake Skrundz Burlington 10
11 10 Marshall Rushton West Allis Hale 12
12 12 Max Grudzinski Cedarburg 11
HM HM Ethan Smith Janesville Craig 12
HM HM Brandon Lucht Antigo 12
HM HM Kaden Reetz Madison Memorial 10
HM NR Zach Gordon Holmen 12
HM HM Connor Collins Oshkosh West 11
____________ ___________ ________________________ _______________________ _____________
152lb.
New Old Wrestler School 17/18
1 1 Kevin Meicher Middleton 11
2 2 Joshua Otto Arrowhead 11
3 4 Cade Spilde Stoughton 11
4 5 Austin Rauls DeForest 12
5 6 Nathan Fuller River Falls 11
6 7 Jesse Kovnesky Oak Creek 12
7 8 Bergh Diebel Wisconsin Rapids 12
8 9 Dalton Holmes Oshkosh North 12
9 10 Dajun Johnson Whitefish Bay/USM 10
10 NR Colin Shuler Hortonville 11
11 11 Kade Cummings Green Bay Preble 11
12 12 Marco Infusino Kenosha Brad./Reuther 11
HM HM Alex Guardiola Waterford 11
HM HM Keagan Lazar Oconomowoc 11
HM HM Evan Sinda Muskego 12
HM HM Leonardo Kiser Kenosha Indian Trail 11
HM HM Bryant Schaaf Sauk Prairie 11
____________ ___________ ________________________ _______________________ _____________
160lb.
New Old Wrestler School 17/18
1 1 Tyler Dow Stoughton 12
2 2 Peyton Mocco West Allis Hale 12
3 3 Jacob Anderson Hudson 12
4 4 Zach Lee Kaukauna 12
5 5 Hayden Krein Sparta 12
6 6 Frank Garcia Kenosha Tremper 12
7 7 Evan Frisque West De Pere 11
8 8 Logan Stegemeyer Slinger 12
9 9 Cody Sawyer Wisconsin Rapids 12
10 10 Mason Frausto Green Bay United 12
11 11 Ben Statz Waunakee 12
12 12 Tony Martin Kenosha Brad./Reuther 12
HM HM Reed Williams Holmen 12
HM HM Qwade Gehring Burlington 10
HM HM Cooper Schlosser West Bend East 11
HM HM Kevin Pollack Greenfield 12
HM HM Nathan Fehlen New Richmond 12
____________ ___________ ________________________ _______________________ _____________
170lb.
New Old Wrestler School 17/18
1 1 Parker Keckeisen Nicolet 11
2 2 Kalyn Jahn Holmen 11
3 3 Jacob Sklenar Pewaukee 12
4 4 Bentley Schwanebeck- Osterman Marshfield 11
5 5 Nolan Paar Oak Creek 11
6 6 Edgar Heredia Oshkosh West 11
7 8 Levi Smith Eau Claire Memorial 11
8 9 Glen Pendleton River Falls 12
9 10 Jacob Stachowski Mukwonago 12
10 11 Alex Rewolinski Union Grove 12
11 NR Lucas Gracyalny Pulaski 11
12 12(182) Myles Schumaker Elkhorn 12
HM 12 Lukas Burke Port Washington 12
HM HM Mike White New Berlin W/Eisen. 12
HM HM Mathias Krein Sparta 12
HM HM Dominic Trimboli Whitnall/Greendale 12
HM HM Zachery Marek Waunakee 11
____________ ___________ ________________________ _______________________ _____________
182lb.
New Old Wrestler School 17/18
1 1 Jared Krattiger Waterford 12
2 2 Isaac Lahr Holmen 12
3 3 Bryson Alsteen Kaukauna 11
4 4 Nathan Crayton Burlington 12
5 9 Tristan Griswold Port Washington 11
6 5 Tommy Kratz De Pere 11
7 6 Tyler Larsen Muskego 12
8 7 Murphy McCutcheon Franklin 12
9 8 Jared Walton Green Bay United 12
10 10 Aiden Estes Baraboo 10
11 11 Greg Ische West Bend West 12
12 HM Josh Wedesky Kettle Moraine 12
HM HM Roger Fuller Wisconsin Rapids 11
HM HM Isaiah McCormick Neenah 1
HM HM Tyler Wynn Menomonee Falls 11
HM HM Jacob Zupke Homestead 11
HM NR Peter Driscoll Nicolet 12
____________ ___________ ________________________ _______________________ _____________
195lb.
New Old Wrestler School 17/18
1 1 Beau Yineman Neenah 12
2 2 Jack Trautman Waterford 12
3 3 Alec Kurtz Rhinelander 12
4 4 Sam Mitchell Marshfield 11
5 5 Josh Nowak Kettle Moraine 12
6 6 Stephen Maule Watertown 12
7 7 Jerry Lipke Milton 12
8 8 Alex Mischka Kimberly 12
9 9 Lawrence Thomas Wauwatosa West/East 12
10 10 Brock Danielski Appleton North 12
11 11 Charlie Hooyman De Pere 11
12 12 Joe Leonhardt West Bend West 12
HM HM Chance Kamrowksi River Falls 11
HM HM Adam Jones South Milwaukee 12
HM HM Linzell Burks Beloit Memorial 12
HM HM Dion Huff Middleton 12
HM HM Dustin Diebitz West Allis Central 12
____________ ___________ ________________________ _______________________ _____________
220lb.
New Old Wrestler School 17/18
1 1 Aric Bohn Mukwonago 12
2 2 Andrew Salemme Marquette University 12
3 3 Reed Ryan Waunakee 11
4 4 Jacob Somlai Brookfield Central 11
5 5 Bennett Connolly Slinger 11
6 6 John Wright Oak Creek 12
7 7 Alex Brost Marshfield 12
8 8 Jack Westcott Holmen 12
9 9 Colton Krueger Rhinelander 12
10 10 Gavin Miller Stoughton 12
11 11 Matt Brewster Watertown 11
12 12 Marshall Kools Neenah 10
HM HM Max Travis Burlington 12
HM HM Mason Smith Sun Prairie 10
HM HM Anthony Balch Green Bay Preble 12
HM HM Nate Bowens Kenosha Brad./Reuther 11
HM HM Timothy Mineau Wausau West 12
____________ ___________ ________________________ _______________________ _____________
285lb.
New Old Wrestler School 17/18
1 1 Keaton Kluever Kaukauna 12
2 2 Cole Godbout Hudson 12
3 3 Keeanu Benton Janesville Craig 11
4 4 Mitchell Williamson River Falls 12
5 5 Alan Olkowski Waunakee 12
6 6 Noah Bolling Merrill 12
7 7 Daniel Hernandez Green Bay Preble 12
8 8 Aodan Marshall Stoughton 12
9 9 Logan Fallon Menomonee Falls 12
10 11 Raul Benavides South Milwaukee 12
11 12 Jesse Fiers Holmen 11
12 HM Isaac Klarkowski Green Bay United 11
HM HM Cullen Quick Menasha 10
HM HM Austin Ertl Wauwatosa West/East 11
HM HM Travis Case Arrowhead 12
HM HM Matt Piekarski Beaver Dam 12
HM NR Charlie Covert Slinger 11
____________ ___________ ________________________ _______________________ _____________

2017-2018 D1 – Ranking Number 6 – Thursday, January 25, 2018

106lb
New Old Wrestler School 17/18 Gr
1 1 Cody Minor Ashwaubenon 10
2 2 Justin Groshek Stevens Point 10
3 3 Blake Peiffer Port Washington 10
4 4 Cade Willis Union Grove 9
5 7 Sam Lorenz Waunakee 9
6 8 Jaden Bird Burlington 9
7 9 Alex Pellowski Holmen 10
8 11 Tyler Schiesl Germantown 9
9 HM Alec Hunter Oshkosh West 9
10 5 Jaden Verhagen Kaukauna 10
11 12 Connor Derenne Green Bay Preble 10
12 6 Santiago Castillo Kenosha Brad./Reuther 9
HM 10 Tyler Goebel Mukwonago 9
HM HM Carlos Vega Racine Horlick 12
HM HM Payton Jacobson Elkhorn 9
HM HM Carter Ziebell Slinger 9
HM NR Demario Ford Manitowoc Lincoln 9
____________ ___________ ________________________ _______________________ _____________
113lb
New Old Wrestler School 17/18 Gr
1 1 Eric Barnett Hortonville 11
2 2 Zeke Smith Sauk Prairie 12
3 3 Hayden Halter Burlington 9
4 4 Sam Bruss De Pere 10
5 5 Mason Campsure Kaukauna 10
6 7(120) Ethan Pogorzelski Menomonee Falls 10
7 6 Jack Ganos Arrowhead 9
8 7 Gabe Pugh Marshfield 9
9 8 Noah Leisgang Ashwaubenon 10
10 9 Bryce Jankowski Cedarburg 9
11 HM Dawson Lambert Tomah 11
12 10 Collin Widmar Kenosha Brad./Reuther 11
HM 11 Beau Ladu Lake Geneva Badger 12
HM HM Antonio Puentes Racine Horlick 12
HM HM Berhett Statz Waunakee 10
HM HM Jordan Craft Manitowoc Lincoln 10
HM NR Michael Parker Slinger 9
____________ ___________ ________________________ _______________________ _____________
120lb
New Old Wrestler School 17/18 Gr
1 1 Hunter Lewis Stoughton 11
2 2 Jon Bailey Sparta 11
3 3 Dominic Dentino Arrowhead 12
4 4 Jalen Spuhler Hartford 10
5 5 Edward Wilkowski Watertown 10
6 6 Dylan Herbrand Sauk Prairie 12
7 8 Cole Ramos Kenosha Brad./Reuther 10
8 9 Cody Welker Burlington 10
9 10 Jake Stritesky Lake Geneva Badger 10
10 11 George Lopez De Pere 12
11 NR Max Sanderfoot Kimberly 9
12 12 CJ Grisar Waukesha West 9
HM HM Thomas Urben Oshkosh North 12
HM HM Rylee Rensberry Holmen 11
HM HM Sam Winski Waterford 12
HM HM Briar Haas Neenah 12
HM NR Dan Ciriacks West Bend East 10
____________ ___________ ________________________ _______________________ _____________
126lb
New Old Wrestler School 17/18 Gr
1 1 Fernando Coronado Ashwaubenon 11
2 2 Grant Truesdale Elkhorn 12
3 3 Mason McMillen Reedsburg 12
4 4 Cole Gille Pulaski 11
5 5 Cayden Henschel West Bend East 10
6 6 Cooper Hunt Homestead 12
7 7 Chance Bailey Stevens Point 12
8 8 Braden Whitehead Stoughton 10
9 10 Mason French Kenosha Tremper 12
10 HM(132) Tyler Gill Menomonee Falls 12
11 11 Tyler Olson Rhinelander 12
12 12 Benjamin Stimac Antigo 11
HM HM John Gunderson Baraboo 9
HM HM Lucas Benn Mukwonago 10
HM NR Robert Cooper Madison West 12
HM 9 Brett Perkins Janesville Parker 12
HM HM Ben Stevenson Burlington 10
____________ ___________ ________________________ _______________________ _____________
132lb
New Old Wrestler School 17/18 Gr
1 1 Keegan O’Toole Arrowhead 10
2 8(138) Veliko Kochiu Oak Creek 12
3 2 Aaron Schulist Mukwonago 12
4 3 Daniel Stilling Elkhorn 11
5 4 Brandon Micksch Kaukauna 11
6 5 Eric Halverson Pewaukee 12
7 6 Logan Bellow Pulaski 12
8 7 Luke Mechler Stoughton 9
9 8 Thomas Severson DC Everest 12
10 9 Isaac Riddle Germantown 10
11 10 Isaac Ortegon Fond du Lac 9
12 11 Caden Fry Reedsburg 10
HM HM Nate Ellis Janesville Craig 12
HM HM Tyler Nelson Sun Prairie 12
HM 12 Draven Sigmund Fort Atkinson 12
HM HM Jake Skattebo South Milwaukee 12
HM NR Zac Weiler Burlington 11
____________ ___________ ________________________ _______________________ _____________
138lb
New Old Wrestler School 17/18 Gr
1 3 Mason Phillips Eau Claire North 12
2 1 Caleb Ziebell Slinger 12
3 2 Tanner Schultz Holmen 12
4 4 Sam Boerner Cedarburg 12
5 5 Wyler Lubeck Wisconsin Rapids 10
6 6 Brytton Goymerac Appleton North 12
7 7 Max Ehlen Burlington 10
8 9 Pablo Ramirez Baraboo 11
9 10 Nick Logan Watertown 11
10 9(145) Zachary Scharenbrock Appleton East 12
11 12 Gavin Model Stoughton 10
12 HM Mitchell Anderson Hudson 12
HM HM Caden Pearce Marshfield 11
HM HM Reese Thompson Oshkosh West 12
HM HM Brandon Martinez Lake Geneva Badger 10
HM NR Lorenzo Lazcano Waukesha North 11
HM HM Cole Nelson Kenosha Indian 10
____________ ___________ ________________________ _______________________ _____________
145lb
New Old Wrestler School 17/18 Gr
1 1 Drew Scharenbrock Sun Prairie 12
2 2 Maxwell Bruss De Pere 12
3 5(152) Brett Von Ruden Sparta 12
4 3 Ian Laatsch Appleton North 11
5 4 Mason Wheeler Germantown 12
6 5 Nolan Hertel Marshfield 11
7 6 Sam Skillings Menomonie 10
8 7 Hudson Mountjoy Slinger 11
9 10 Jake Skrundz Burlington 10
10 8 Marshall Rushton West Allis Hale 12
11 11 Coleman Karl Elkhorn 10
12 12 Max Grudzinski Cedarburg 11
HM HM Ethan Smith Janesville Craig 12
HM HM Cole Acker Wauwatosa West/East 12
HM HM Brandon Lucht Antigo 12
HM HM Kaden Reetz Madison Memorial 10
HM NR Connor Collins Oshkosh West 11
____________ ___________ ________________________ _______________________ _____________
152lb
New Old Wrestler School 17/18 Gr
1 1 Kevin Meicher Middleton 11
2 2 Joshua Otto Arrowhead 11
3 3 Jacob DeMeyer Rhinelander 12
4 4 Cade Spilde Stoughton 11
5 7 Austin Rauls DeForest 12
6 9 Nathan Fuller River Falls 11
7 8 Jesse Kovnesky Oak Creek 12
8 10 Bergh Diebel Wisconsin Rapids 12
9 11 Dalton Holmes Oshkosh North 12
10 12 Dajun Johnson Whitefish Bay/USM 10
11 NR Kade Cummings Green Bay Preble 11
12 6 Marco Infusino Kenosha Brad./Reuther 11
HM HM Alex Guardiola Waterford 11
HM HM Keagan Lazar Oconomowoc 11
HM HM Evan Sinda Muskego 12
HM HM Leonardo Kiser Kenosha Indian Trail 11
HM NR Bryant Schaaf Sauk Prairie 11
____________ ___________ ________________________ _______________________ _____________
160lb
New Old Wrestler School 17/18 Gr
1 1 Tyler Dow Stoughton 12
2 2 Peyton Mocco West Allis Hale 12
3 3 Jacob Anderson Hudson 12
4 5 Zach Lee Kaukauna 12
5 4 Hayden Krein Sparta 12
6 6 Frank Garcia Kenosha Tremper 12
7 7 Evan Frisque West De Pere 11
8 8 Logan Stegemeyer Slinger 12
9 10 Cody Sawyer Wisconsin Rapids 12
10 11 Mason Frausto Green Bay United 12
11 12 Ben Statz Waunakee 12
12 9 Tony Martin Kenosha Brad./Reuther 12
HM HM Reed Williams Holmen 12
HM HM Qwade Gehring Burlington 10
HM NR Cooper Schlosser West Bend East 11
HM HM Kevin Pollack Greenfield 12
HM HM Nathan Fehlen New Richmond 12
____________ ___________ ________________________ _______________________ _____________
170lb
New Old Wrestler School 17/18 Gr
1 1 Parker Keckeisen Nicolet 11
2 2 Kalyn Jahn Holmen 11
3 3 Jacob Sklenar Pewaukee 12
4 5 Bentley Schwanebeck- Osterman Marshfield 11
5 6 Nolan Paar Oak Creek 11
6 7 Edgar Heredia Oshkosh West 11
7 8 Kirkland Hills Hortonville 12
8 9 Levi Smith Eau Claire Memorial 11
9 10 Glen Pendleton River Falls 12
10 11 Jacob Stachowski Mukwonago 12
11 12 Alex Rewolinski Union Grove 12
12 HM(182) Lukas Burke Port Washington 12
HM HM Mike White New Berlin W/Eisen. 12
HM HM Mathias Krein Sparta 12
HM HM Dominic Trimboli Whitnall/Greendale 12
HM NR Luke Geister-Jones Stoughton 11
HM NR Zachery Marek Waunakee 11
____________ ___________ ________________________ _______________________ _____________
182lb
New Old Wrestler School 17/18 Gr
1 1 Jared Krattiger Waterford 12
2 2 Isaac Lahr Holmen 12
3 3 Bryson Alsteen Kaukauna 11
4 4 Nathan Crayton Burlington 12
5 5 Tommy Kratz De Pere 11
6 7 Tyler Larsen Muskego 12
7 9 Murphy McCutcheon Franklin 12
8 6 Jared Walton Green Bay United 12
9 HM(195) Tristan Griswold Port Washington 11
10 10 Aiden Estes Baraboo 10
11 11 Greg Ische West Bend West 12
12 12 Myles Schumaker Elkhorn 12
HM HM Josh Wedesky Kettle Moraine 12
HM HM Roger Fuller Wisconsin Rapids 11
HM NR Isaiah McCormick Neenah 1
HM NR Tyler Wynn Menomonee Falls 11
HM 8 Jacob Zupke Homestead 11
____________ ___________ ________________________ _______________________ _____________
195lb
New Old Wrestler School 17/18 Gr
1 1 Beau Yineman Neenah 12
2 2 Jack Trautman Waterford 12
3 3 Alec Kurtz Rhinelander 12
4 4 Sam Mitchell Marshfield 11
5 8 Josh Nowak Kettle Moraine 12
6 5 Stephen Maule Watertown 12
7 6 Jerry Lipke Milton 12
8 7 Alex Mischka Kimberly 12
9 9 Lawrence Thomas Wauwatosa West/East 12
10 10 Brock Danielski Appleton North 12
11 11 Charlie Hooyman De Pere 11
12 12 Joe Leonhardt West Bend West 12
HM HM Chance Kamrowksi River Falls 11
HM HM Adam Jones South Milwaukee 12
HM HM Linzell Burks Beloit Memorial 12
HM HM Dion Huff Middleton 12
HM NR Dustin Diebitz West Allis Central 12
____________ ___________ ________________________ _______________________ _____________
220lb
New Old Wrestler School 17/18 Gr
1 1 Aric Bohn Mukwonago 12
2 2 Andrew Salemme Marquette University 12
3 3 Reed Ryan Waunakee 11
4 6 Jacob Somlai Brookfield Central 11
5 5 Bennett Connolly Slinger 11
6 7 John Wright Oak Creek 12
7 8 Alex Brost Marshfield 12
8 9 Jack Westcott Holmen 12
9 10 Colton Krueger Rhinelander 12
10 11 Gavin Miller Stoughton 12
11 12 Matt Brewster Watertown 11
12 HM Marshall Kools Neenah 10
HM HM Max Travis Burlington 12
HM HM Mason Smith Sun Prairie 10
HM HM Anthony Balch Green Bay Preble 12
HM HM Nate Bowens Kenosha Brad./Reuther 11
HM NR Timothy Mineau Wausau West 12
____________ ___________ ________________________ _______________________ _____________
285lb
New Old Wrestler School 17/18 Gr
1 1 Keaton Kluever Kaukauna 12
2 2 Cole Godbout Hudson 12
3 3 Keeanu Benton Janesville Craig 11
4 5 Mitchell Williamson River Falls 12
5 6 Alan Olkowski Waunakee 12
6 4 Noah Bolling Merrill 12
7 8 Daniel Hernandez Green Bay Preble 12
8 7 Aodan Marshall Stoughton 12
9 NR Logan Fallon Menomonee Falls 12
10 9 Hunter Hummel Elkhorn 12
11 10 Raul Benavides South Milwaukee 12
12 11 Jesse Fiers Holmen 11
HM 12 Isaac Klarkowski Green Bay United 11
HM HM Cullen Quick Menasha 10
HM HM Austin Ertl Wauwatosa West/East 11
HM HM Travis Case Arrowhead 12
HM NR Matt Piekarski Beaver Dam 12
____________ ___________ ________________________ _______________________ _____________

2017-2018 D1 – Ranking Number 5 – Thursday, January 18, 2018

106lb.
New Old Wrestler School 17/18 Gr.
1 1 Cody Minor Ashwaubenon 10
2 2 Justin Groshek Stevens Point 10
3 3 Blake Peiffer Port Washington 10
4 4 Cade Willis Union Grove 9
5 5 Jaden Verhagen Kaukauna 10
6 6 Santiago Castillo Kenosha Brad./Reuther 9
7 7 Sam Lorenz Waunakee 9
8 8 Jaden Bird Burlington 9
9 9 Alex Pellowski Holmen 10
10 10 Tyler Goebel Mukwonago 9
11 11 Tyler Schiesl Germantown 9
12 12 Connor Derenne Green Bay Preble 10
HM NR Carlos Vega Racine Horlick 12
HM HM Alexander Wicks Stoughton 9
HM HM Payton Jacobson Elkhorn 9
HM HM Alec Hunter Oshkosh West 9
HM HM Carter Ziebell Slinger 9
____________ ___________ ________________________ _______________________ _____________
113lb.
New Old Wrestler School 17/18 Gr.
1 1(120) Eric Barnett Hortonville 11
2 1 Zeke Smith Sauk Prairie 12
3 2 Hayden Halter Burlington 9
4 4 Sam Bruss De Pere 10
5 6 Mason Campsure Kaukauna 10
6 8 Jack Ganos Arrowhead 9
7 9 Gabe Pugh Marshfield 9
8 10 Noah Leisgang Ashwaubenon 10
9 11 Bryce Jankowski Cedarburg 9
10 3 Collin Widmar Kenosha Brad./Reuther 11
11 5 Beau Ladu Lake Geneva Badger 12
12 NR Joseph Mendoza Racine Park 10
HM NR Antonio Puentes Racine Horlick 12
HM 7 Dawson Lambert Tomah 11
HM NR Berhett Statz Waunakee 10
HM HM Quentin Brown West Allis Central 12
HM HM Jordan Craft Manitowoc Lincoln 10
____________ ___________ ________________________ _______________________ _____________
120lb.
New Old Wrestler School 17/18 Gr.
1 2 Hunter Lewis Stoughton 11
2 3 Jon Bailey Sparta 11
3 4 Dominic Dentino Arrowhead 12
4 5 Jalen Spuhler Hartford 10
5 6 Edward Wilkowski Watertown 10
6 7 Dylan Herbrand Sauk Prairie 12
7 8 Ethan Pogorzelski Menomonee Falls 10
8 9 Cole Ramos Kenosha Brad./Reuther 10
9 10 Cody Welker Burlington 10
10 11 Jake Stritesky Lake Geneva Badger 10
11 8(126) George Lopez De Pere 12
12 12 CJ Grisar Waukesha West 9
HM HM Thomas Urben Oshkosh North 12
HM HM Rylee Rensberry Holmen 11
HM HM Briar Haas Neenah 12
HM HM Joey Graham Wilmot Union 12
HM HM Sam Winski Waterford 12
____________ ___________ ________________________ _______________________ _____________
126lb.
New Old Wrestler School 17/18 Gr.
1 2 Fernando Coronado Ashwaubenon 11
2 1 Grant Truesdale Elkhorn 12
3 3 Mason McMillen Reedsburg 12
4 4 Cole Gille Pulaski 11
5 5 Cayden Henschel West Bend East 10
6 7(132) Cooper Hunt Homestead 12
7 6 Chance Bailey Stevens Point 12
8 7 Braden Whitehead Stoughton 10
9 9 Brett Perkins Janesville Parker 12
10 11 Mason French Kenosha Tremper 12
11 12 Tyler Olson Rhinelander 12
12 HM Benjamin Stimac Antigo 11
HM HM John Gunderson Baraboo 9
HM HM Lucas Benn Mukwonago 10
HM HM Michael Rebozo River Falls 12
HM NR Nolan Kraus Fort Atkinson 12
HM NR Ben Stevenson Burlington 10
____________ ___________ ________________________ _______________________ _____________
132lb.
New Old Wrestler School 17/18 Gr.
1 1 Keegan O’Toole Arrowhead 10
2 2 Aaron Schulist Mukwonago 12
3 3 Daniel Stilling Elkhorn 11
4 4 Brandon Micksch Kaukauna 11
5 5 Eric Halverson Pewaukee 12
6 8(138) Logan Bellow Pulaski 12
7 6 Luke Mechler Stoughton 9
8 8 Thomas Severson DC Everest 12
9 9 Isaac Riddle Germantown 10
10 11 Isaac Ortegon Fond du Lac 9
11 NR Garrett Ruckdashel New London 12
12 12 Caden Fry Reedsburg 10
HM HM Draven Sigmund Fort Atkinson 12
HM NR Jake Skattebo South Milwaukee 12
HM HM Nate Ellis Janesville Craig 12
HM HM Tyler Gill Menomonee Falls 12
HM HM Tyler Nelson Sun Prairie 12
____________ ___________ ________________________ _______________________ _____________
138lb.
New Old Wrestler School 17/18 Gr.
1 1 Caleb Ziebell Slinger 12
2 2 Tanner Schultz Holmen 12
3 3 Mason Phillips Eau Claire North 12
4 4 Sam Boerner Cedarburg 12
5 5 Wyler Lubeck Wisconsin Rapids 10
6 10 Brytton Goymerac Appleton North 12
7 6 Max Ehlen Burlington 10
8 7 Veliko Kochiu Oak Creek 12
9 9 Pablo Ramirez Baraboo 11
10 11 Nick Logan Watertown 11
11 12 Zak Nelson Green Bay United 12
12 HM Gavin Model Stoughton 10
HM HM Caden Pearce Marshfield 11
HM HM Reese Thompson Oshkosh West 12
HM HM Mitchell Anderson Hudson 12
HM NR Cole Nelson Kenosha Indian 10
HM HM Brandon Martinez Lake Geneva Badger 10
____________ ___________ ________________________ _______________________ _____________
145lb.
New Old Wrestler School 17/18 Gr.
1 1 Drew Scharenbrock Sun Prairie 12
2 2 Maxwell Bruss De Pere 12
3 3 Ian Laatsch Appleton North 11
4 4 Mason Wheeler Germantown 12
5 5 Nolan Hertel Marshfield 11
6 6 Sam Skillings Menomonie 10
7 7 Hudson Mountjoy Slinger 11
8 6 Marshall Rushton West Allis Hale 12
9 9 Zachary Scharenbrock Appleton East 12
10 10 Jake Skrundz Burlington 10
11 11 Coleman Karl Elkhorn 10
12 12 Max Grudzinski Cedarburg 11
HM HM Ethan Smith Janesville Craig 12
HM HM Cole Acker Wauwatosa West/East 12
HM HM Reese Dutton Kenosha Tremper 11
HM HM Brandon Lucht Antigo 12
HM HM Kaden Reetz Madison Memorial 10
____________ ___________ ________________________ _______________________ _____________
152lb.
New Old Wrestler School 17/18 Gr.
1 1 Kevin Meicher Middleton 11
2 2 Joshua Otto Arrowhead 11
3 3 Jacob DeMeyer Rhinelander 12
4 4 Cade Spilde Stoughton 11
5 5 Brett Von Ruden Sparta 12
6 6 Marco Infusino Kenosha Brad./Reuther 11
7 9 Austin Rauls DeForest 12
8 7 Jesse Kovnesky Oak Creek 12
9 8 Nathan Fuller River Falls 11
10 10 Bergh Diebel Wisconsin Rapids 12
11 11 Dalton Holmes Oshkosh North 12
12 12 Dajun Johnson Whitefish Bay/USM 10
HM HM Keagan Lazar Oconomowoc 11
HM HM Evan Sinda Muskego 12
HM HM Leonardo Kiser Kenosha Indian Trail 11
HM NR Alex Guardiola Waterford 11
HM HM Bryce Henschel West Bend East 12
____________ ___________ ________________________ _______________________ _____________
160lb.
New Old Wrestler School 17/18 Gr.
1 1 Tyler Dow Stoughton 12
2 2 Peyton Mocco West Allis Hale 12
3 3 Jacob Anderson Hudson 12
4 4 Hayden Krein Sparta 12
5 5 Zach Lee Kaukauna 12
6 3(160) Frank Garcia Kenosha Tremper 12
7 6 Evan Frisque West De Pere 11
8 7 Logan Stegemeyer Slinger 12
9 8 Tony Martin Kenosha Brad./Reuther 12
10 9 Cody Sawyer Wisconsin Rapids 12
11 10 Mason Frausto Green Bay United 12
12 11 Ben Statz Waunakee 12
HM 12 Reed Williams Holmen 12
HM HM Vince Digennaro Milton 12
HM HM Qwade Gehring Burlington 10
HM HM Nathan Fehlen New Richmond 12
HM HM Kevin Pollack Greenfield 12
____________ ___________ ________________________ _______________________ _____________
170lb.
New Old Wrestler School 17/18 Gr.
1 1 Parker Keckeisen Nicolet 11
2 2 Kalyn Jahn Holmen 11
3 4 Jacob Sklenar Pewaukee 12
4 5 Jake Deates Kenosha Brad./Reuther 11
5 6 Bentley Schwanebeck- Osterman Marshfield 11
6 7 Nolan Paar Oak Creek 11
7 8 Edgar Heredia Oshkosh West 11
8 9 Kirkland Hills Hortonville 12
9 10 Levi Smith Eau Claire Memorial 11
10 11 Glen Pendleton River Falls 12
11 12 Jacob Stachowski Mukwonago 12
12 HM Alex Rewolinski Union Grove 12
HM HM Mike White New Berlin W/Eisen. 12
HM HM Mathias Krein Sparta 12
HM HM Zach Wallace Burlington 9
HM HM Dominic Trimboli Whitnall/Greendale 12
HM NR Jason Dicesare West Bend West 11
____________ ___________ ________________________ _______________________ _____________
182lb.
New Old Wrestler School 17/18 Gr.
1 1 Jared Krattiger Waterford 12
2 2 Isaac Lahr Holmen 12
3 3 Bryson Alsteen Kaukauna 11
4 4 Nathan Crayton Burlington 12
5 6 Tommy Kratz De Pere 11
6 8 Jared Walton Green Bay United 12
7 9 Tyler Larsen Muskego 12
8 5 Jacob Zupke Homestead 11
9 10 Murphy McCutcheon Franklin 12
10 11 Aiden Estes Baraboo 10
11 12 Greg Ische West Bend West 12
12 7 Myles Schumaker Elkhorn 12
HM HM Lukas Burke Port Washington 12
HM HM Josh Wedesky Kettle Moraine 12
HM HM Mike White New Berlin W/Eisen. 12
HM HM Sam Kaster West Allis Hale 12
HM HM Roger Fuller Wisconsin Rapids 11
____________ ___________ ________________________ _______________________ _____________
195lb.
New Old Wrestler School 17/18 Gr.
1 1 Beau Yineman Neenah 12
2 2 Jack Trautman Waterford 12
3 3 Alec Kurtz Rhinelander 12
4 4 Sam Mitchell Marshfield 11
5 5 Stephen Maule Watertown 12
6 6 Jerry Lipke Milton 12
7 7 Alex Mischka Kimberly 12
8 8 Josh Nowak Kettle Moraine 12
9 9 Lawrence Thomas Wauwatosa West/East 12
10 10 Brock Danielski Appleton North 12
11 HM Charlie Hooyman De Pere 11
12 11 Joe Leonhardt West Bend West 12
HM 12 Chance Kamrowksi River Falls 11
HM HM Adam Jones South Milwaukee 12
HM HM Tristan Griswold Port Washington 11
HM HM Linzell Burks Beloit Memorial 12
HM NR Dion Huff Middleton 12
____________ ___________ ________________________ _______________________ _____________
220lb.
New Old Wrestler School 17/18 Gr.
1 1 Aric Bohn Mukwonago 12
2 2 Andrew Salemme Marquette University 12
3 3 Reed Ryan Waunakee 11
4 5 Bennett Connolly Slinger 11
5 6 Jacob Somlai Brookfield Central 11
6 7 John Wright Oak Creek 12
7 8 Alex Brost Marshfield 12
8 9 Jack Westcott Holmen 12
9 10 Colton Krueger Rhinelander 12
10 12 Gavin Miller Stoughton 12
11 HM Matt Brewster Watertown 11
12 11 Marshall Kools Neenah 10
HM HM Max Travis Burlington 12
HM NR Mason Smith Sun Prairie 10
HM HM Anthony Balch Green Bay Preble 12
HM HM Nate Bowens Kenosha Brad./Reuther 11
HM  NR Timothy Mineau Wausau West 12
____________ ___________ ________________________ _______________________ _____________
285lb.
New Old Wrestler School 17/18 Gr.
1 1 Keaton Kluever Kaukauna 12
2 2 Cole Godbout Hudson 12
3 3 Keeanu Benton Janesville Craig 11
4 4 Noah Bolling Merrill 12
5 5 Mitchell Williamson River Falls 12
6 6 Alan Olkowski Waunakee 12
7 7 Aodan Marshall Stoughton 12
8 8 Daniel Hernandez Green Bay Preble 12
9 9 Hunter Hummel Elkhorn 12
10 10 Raul Benavides South Milwaukee 12
11 11 Jesse Fiers Holmen 11
12 12 Isaac Klarkowski Green Bay United 11
HM HM Cullen Quick Menasha 10
HM HM Austin Ertl Wauwatosa West/East 11
HM HM Travis Case Arrowhead 12
HM HM Charlie Covert Slinger 11
HM NR Boyd Biggs Waterford 11
____________ ___________ ________________________ _______________________ _____________

2017-2018 D1 – Ranking Number 4 – Wednesday, January 10, 2017

106
New Old Wrestler School 17/18 Grade
1 3(113) Cody Minor Ashwaubenon 10
2 1 Justin Groshek Stevens Point 10
3 5(113) Blake Peiffer Port Washington 10
4 4 Cade Willis Union Grove 9
5 2 Jaden Verhagen Kaukauna 10
6 10(113) Santiago Castillo Kenosha Brad./Reuther 9
7 NR Sam Lorenz Waunakee 9
8 5 Jaden Bird Burlington 9
9 3 Alex Pellowski Holmen 10
10 7 Tyler Goebel Mukwonago 9
11 HM Tyler Schiesl Germantown 9
12 9 Connor Derenne Green Bay Preble 10
HM 11 Alexander Wicks Stoughton 9
HM 6 Payton Jacobson Elkhorn 9
HM 10 Alec Hunter Oshkosh West 9
HM HM Carter Ziebell Slinger 9
HM HM Demario Ford Manitowoc Lincoln 9
____________ ___________ ________________________ _______________________ _____________
113lb.
New Old Wrestler School 17/18 Grade
1 3(120) Zeke Smith Sauk Prairie 12
2 4 Hayden Halter Burlington 9
3 7(120) Collin Widmar Kenosha Brad./Reuther 11
4 2 Sam Bruss De Pere 10
5 1 Beau Ladu Lake Geneva Badger 12
6 6 Mason Campsure Kaukauna 10
7 8(120) Dawson Lambert Tomah 11
8 9(120) Jack Ganos Arrowhead 9
9 12 Gabe Pugh Marshfield 9
10 NR Noah Leisgang Ashwaubenon 10
11 HM(120) Bryce Jankowski Cedarburg 9
12 HM Mayson Maclennan Janesville Craig 10
HM 8(106) Quentin Brown West Allis Central 12
HM HM Jordan Craft Manitowoc Lincoln 10
HM 11 Cale Benitz Wisconsin Rapids 11
HM NR Noah Martin Pewaukee 9
HM 9 Mason Dutcher Milton 10
____________ ___________ ________________________ _______________________ _____________
120lb.
New Old Wrestler School 17/18 Grade
1 1 Eric Barnett Hortonville 11
2 2 Hunter Lewis Stoughton 11
3 1(126) Jon Bailey Sparta 11
4 2(126) Dominic Dentino Arrowhead 12
5 4 Jalen Spuhler Hartford 10
6 5 Edward Wilkowski Watertown 10
7 10(126) Dylan Herbrand Sauk Prairie 12
8 11 Ethan Pogorzelski Menomonee Falls 10
9 HM(120) Cole Ramos Kenosha Brad./Reuther 10
10 HM Cody Welker Burlington 10
11 NR Jake Stritesky Lake Geneva Badger 10
12 10 CJ Grisar Waukesha West 9
HM NR Thomas Urben Oshkosh North 12
HM NR Rylee Rensberry Holmen 11
HM 12 Briar Haas Neenah 12
HM NR Joey Graham Wilmot Union 12
HM 6 Sam Winski Waterford 12
____________ ___________ ________________________ _______________________ _____________
126lb.
New Old Wrestler School 17/18 Grade
1 4 Grant Truesdale Elkhorn 12
2 7 Fernando Coronado Ashwaubenon 11
3 4(132) Mason McMillen Reedsburg 12
4 3 Cole Gille Pulaski 11
5 6 Cayden Henschel West Bend East 10
6 5 Chance Bailey Stevens Point 12
7 8 Braden Whitehead Stoughton 10
8 NR George Lopez De Pere 12
9 11 Brett Perkins Janesville Parker 12
10 7(132) Mason French Kenosha Tremper 12
11 NR Tyler Olson Rhinelander 12
12 HM Benjamin Stimac Antigo 11
HM HM(132) John Gunderson Baraboo 9
HM 9 Jessie Tijerina Portage 10
HM HM Lucas Benn Mukwonago 10
HM NR Michael Rebozo River Falls 12
HM
____________ ___________ ________________________ _______________________ _____________
132lb.
New Old Wrestler School 17/18 Grade
1 1(138) Keegan O’Toole Arrowhead 10
2 1 Aaron Schulist Mukwonago 12
3 4(138) Daniel Stilling Elkhorn 11
4 3 Brandon Micksch Kaukauna 11
5 5 Eric Halverson Pewaukee 12
6 6 Luke Mechler Stoughton 9
7 9 Cooper Hunt Homestead 12
8 10 Thomas Severson DC Everest 12
9 HM(138) Isaac Riddle Germantown 10
10 12 Austin Heim Bay Port 10
11 NR Isaac Ortegon Fond du Lac 9
12 HM(126) Caden Fry Reedsburg 10
HM 11(138) Nate Ellis Janesville Craig 12
HM 8 Tyler Gill Menomonee Falls 12
HM HM Tyler Nelson Sun Prairie 12
HM NR Steve Kraus Lake Geneva Badger 12
HM 9(138) Draven Sigmund Fort Atkinson 12
____________ ___________ ________________________ _______________________ _____________
138lb.
New Old Wrestler School 17/18 Grade
1 3 Caleb Ziebell Slinger 12
2 6 Tanner Schultz Holmen 12
3 2(132) Mason Phillips Eau Claire North 12
4 5 Sam Boerner Cedarburg 12
5 8 Wyler Lubeck Wisconsin Rapids 10
6 10 Max Ehlen Burlington 10
7 2 Veliko Kochiu Oak Creek 12
8 12(145) Logan Bellow Pulaski 12
9 7 Pablo Ramirez Baraboo 11
10 12 Brytton Goymerac Appleton North 12
11 HM Nick Logan Watertown 11
12 NR Zak Nelson Green Bay United 12
HM HM Gavin Model Stoughton 10
HM HM(145) Caden Pearce Marshfield 11
HM NR Reese Thompson Oshkosh West 12
HM HM Mitchell Anderson Hudson 12
HM NR Brandon Martinez Lake Geneva Badger 10
____________ ___________ ________________________ _______________________ _____________
145lb.
New Old Wrestler School 17/18 Grade
1 1 Drew Scharenbrock Sun Prairie 12
2 2 Maxwell Bruss De Pere 12
3 3 Ian Laatsch Appleton North 11
4 5(152) Mason Wheeler Germantown 12
5 7(152) Nolan Hertel Marshfield 11
6 8(152) Sam Skillings Menomonie 10
7 5 Hudson Mountjoy Slinger 11
8 4 Marshall Rushton West Allis Hale 12
9 6 Zachary Scharenbrock Appleton East 12
10 7 Jake Skrundz Burlington 10
11 8 Coleman Karl Elkhorn 10
12 9 Max Grudzinski Cedarburg 11
HM 10 Ethan Smith Janesville Craig 12
HM 11 Cole Acker Wauwatosa West/East 12
HM 12(152) Reese Dutton Kenosha Tremper 11
HM HM Brandon Lucht Antigo 12
HM NR Kaden Reetz Madison Memorial 10
____________ ___________ ________________________ _______________________ _____________
152lb.
New Old Wrestler School 17/18 Grade
1 1 Kevin Meicher Middleton 11
2 3(160) Joshua Otto Arrowhead 11
3 2 Jacob DeMeyer Rhinelander 12
4 6(160) Cade Spilde Stoughton 11
5 3 Brett Von Ruden Sparta 12
6 4 Marco Infusino Kenosha Brad./Reuther 11
7 8(160) Jesse Kovnesky Oak Creek 12
8 HM Nathan Fuller River Falls 11
9 9 Austin Rauls DeForest 12
10 10 Bergh Diebel Wisconsin Rapids 12
11 NR Dalton Holmes Oshkosh North 12
12 11 Dajun Johnson Whitefish Bay/USM 10
HM 6 Evan Sinda Muskego 12
HM HM Keagan Lazar Oconomowoc 11
HM 10(160) Leonardo Kiser Kenosha Indian Trail 11
HM HM Bryce Henschel West Bend East 12
HM HM Mike Baumann New Berlin W/Eisen. 12
____________ ___________ ________________________ _______________________ _____________
160lb.
New Old Wrestler School 17/18 Grade
1 1(170) Tyler Dow Stoughton 12
2 1 Peyton Mocco West Allis Hale 12
3 4 Jacob Anderson Hudson 12
4 2 Hayden Krein Sparta 12
5 5 Zach Lee Kaukauna 12
6 10(170) Evan Frisque West De Pere 11
7 7 Logan Stegemeyer Slinger 12
8 HM Tony Martin Kenosha Brad./Reuther 12
9 11 Cody Sawyer Wisconsin Rapids 12
10 HM(170) Mason Frausto Green Bay United 12
11 HM(170) Ben Statz Waunakee 12
12 HM Reed Williams Holmen 12
HM 9 Vince Digennaro Milton 12
HM HM Qwade Gehring Burlington 10
HM 9(170) Nathan Fehlen New Richmond 12
HM NR Kevin Pollack Greenfield 12
HM NR Carson Trotzer DC Everest 11
____________ ___________ ________________________ _______________________ _____________
170lb.
New Old Wrestler School 17/18 Grade
1 2 Parker Keckeisen Nicolet 11
2 4 Kalyn Jahn Holmen 11
3 5 Frank Garcia Kenosha Tremper 12
4 6 Jacob Sklenar Pewaukee 12
5 3 Jake Deates Kenosha Brad./Reuther 11
6 HM Bentley Schwanebeck- Osterman Marshfield 11
7 7 Nolan Paar Oak Creek 11
8 8 Edgar Heredia Oshkosh West 11
9 10(182) Kirkland Hills Hortonville 12
10 11 Levi Smith Eau Claire Memorial 11
11 NR Glen Pendleton River Falls 12
12 HM Jacob Stachowski Mukwonago 12
HM HM Alex Rewolinski Union Grove 12
HM NR Mike White New Berlin W/Eisen. 12
HM 12 Mathias Krein Sparta 12
HM NR Zach Wallace Burlington 9
HM NR Dominic Trimboli Whitnall/Greendale 12
____________ ___________ ________________________ _______________________ _____________
182lb.
New Old Wrestler School 17/18 Grade
1 1 Jared Krattiger Waterford 12
2 2 Isaac Lahr Holmen 12
3 3 Bryson Alsteen Kaukauna 11
4 4 Nathan Crayton Burlington 12
5 5 Jacob Zupke Homestead 11
6 6 Tommy Kratz De Pere 11
7 9 Myles Schumaker Elkhorn 12
8 12(195) Jared Walton Green Bay United 12
9 NR Tyler Larsen Muskego 12
10 7 Murphy McCutcheon Franklin 12
11 11 Aiden Estes Baraboo 10
12 NR Greg Ische West Bend West 12
HM HM Lukas Burke Port Washington 12
HM HM Josh Wedesky Kettle Moraine 12
HM HM Mike White New Berlin W/Eisen. 12
HM NR Sam Kaster West Allis Hale 12
HM NR Roger Fuller Wisconsin Rapids 11
____________ ___________ ________________________ _______________________ _____________
195lb.
New Old Wrestler School 17/18 Grade
1 1 Beau Yineman Neenah 12
2 2 Jack Trautman Waterford 12
3 3 Alec Kurtz Rhinelander 12
4 4 Sam Mitchell Marshfield 11
5 5 Stephen Maule Watertown 12
6 6 Jerry Lipke Milton 12
7 7 Alex Mischka Kimberly 12
8 10 Josh Nowak Kettle Moraine 12
9 8 Lawrence Thomas Wauwatosa West/East 12
10 9 Brock Danielski Appleton North 12
11 11 Joe Leonhardt West Bend West 12
12 NR Chance Kamrowksi River Falls 11
HM HM Adam Jones South Milwaukee 12
HM NR Tristan Griswold Port Washington 11
HM HM Charlie Hooyman De Pere 11
HM HM Linzell Burks Beloit Memorial 12
HM HM Dustin Diebitz West Allis Central 12
____________ ___________ ________________________ _______________________ _____________
220lb.
New Old Wrestler School 17/18 Grade
1 1 Aric Bohn Mukwonago 12
2 4 Andrew Salemme Marquette University 12
3 3 Reed Ryan Waunakee 11
4 5 Caleb Wright Brookfield East 12
5 6 Bennett Connolly Slinger 11
6 7 Jacob Somlai Brookfield Central 11
7 9 John Wright Oak Creek 12
8 HM (195) Alex Brost Marshfield 12
9 2 Jack Westcott Holmen 12
10 10 Colton Krueger Rhinelander 12
11 HM Marshall Kools Neenah 10
12 12 Gavin Miller Stoughton 12
HM HM Matt Brewster Watertown 11
HM NR Max Travis Burlington 12
HM HM Gavin Adler Middleton 11
HM NR Anthony Balch Green Bay Preble 12
HM NR Nate Bowens Kenosha Brad./Reuther 11
____________ ___________ ________________________ _______________________ _____________
285lb.
New Old Wrestler School 17/18 Grade
1 1 Keaton Kluever Kaukauna 12
2 2 Cole Godbout Hudson 12
3 3 Keeanu Benton Janesville Craig 11
4 4 Noah Bolling Merrill 12
5 HM Mitchell Williamson River Falls 12
6 9 Alan Olkowski Waunakee 12
7 6 Aodan Marshall Stoughton 12
8 NR Daniel Hernandez Green Bay Preble 12
9 7 Hunter Hummel Elkhorn 12
10 5 Raul Benavides South Milwaukee 12
11 11 Jesse Fiers Holmen 11
12 12 Isaac Klarkowski Green Bay United 11
HM NR Cullen Quick Menasha 10
HM NR Austin Ertl Wauwatosa West/East 11
HM NR Travis Case Arrowhead 12
HM NR Charlie Covert Slinger 11
HM HM Zach Fischer Appleton North 12
____________ ___________ ________________________ _______________________ _____________

2017-2018 D1 – Ranking Number 3 – Thursday, December 21, 2017

106
New Old Wrestler School 17/18 Grade
1 1 Justin Groshek Stevens Point 10
2 7 Jaden Verhagen Kaukauna 10
3 3 Alex Pellowski Holmen 10
4 5 Cade Willis Union Grove 9
5 NR Jaden Bird Burlington 9
6 6 Payton Jacobson Elkhorn 9
7 NR Tyler Goebel Mukwonago 9
8 2 Quentin Brown West Allis Central 12
9 NR Connor Derenne Green Bay Preble 10
10 8 Alec Hunter Oshkosh West 9
11 9 Alexander Wicks Stoughton 9
12 11 Carlos Vega Racine Horlick 12
HM 12 Demario Ford Manitowoc Lincoln 9
HM HM Casey Reigstad Menomonee Falls 9
HM NR Tyler Klein Hartford 9
HM 10 Carter Ziebell Slinger 9
HM HM Tyler Schiesl Germantown 9
____________ ___________ ________________________ _______________________ _____________
113
New Old Wrestler School 17/18 Grade
1 1 Beau Ladu Badger 12
2 2 Sam Bruss De Pere 10
3 3 Cody Minor Ashwaubenon 10
4 4(106) Hayden Halter Burlington 9
5 4 Blake Peiffer Port Washington 10
6 11 Mason Campsure Kaukauna 10
7 5 Dietrich Jaeckel Beaver Dam 10
8 7 Leo Draveling Hudson 10
9 8 Mason Dutcher Milton 10
10 9 Santiago Castillo Kenosha Bradford 9
11 10 Cale Benitz Wisconsin Rapids 11
12 HM Gabe Pugh Marshfield 9
HM HM Nathan Rein Stoughton 10
HM HM Jordan Craft Manitowoc Lincoln 10
HM NR Mayson McLennan Janesville Craig 10
HM HM Nate Widdifield Wisconsin Lutheran 12
HM 6 Messi Elgin Homestead 12
____________ ___________ ________________________ _______________________ _____________
120
New Old Wrestler School 17/18 Grade
1 1 Eric Barnett Hortonville 11
2 2 Hunter Lewis Stoughton 11
3 3 Zeke Smith Sauk Prairie 12
4 4 Jalen Spuhler Hartford 10
5 5 Edward Wilkowski Watertown 10
6 6 Sam Winski Waterford 12
7 7 Collin Widmar Kenosha Brad./Reuth. 11
8 9 Dawson Lambert Tomah 11
9 10 Jack Ganos Arrowhead 9
10 11 CJ Grisar Waukesha West 9
11 HM Ethan Pogorzelski Menomonee Falls 10
12 HM Briar Haas Neenah 12
HM NR Rylee Rensberry Holmen 11
HM HM John Diener Kaukauna 11
HM NR Bryce Jankowski Cedarburg 9
HM HM Cody Welker Burlington 10
HM 8 Reuben Guzik Rhinelander 12
____________ ___________ ________________________ _______________________ _____________
126
New Old Wrestler School 17/18 Grade
1 1 Jon Bailey Sparta 11
2 2 Dominic Dentino Arrowhead 12
3 3 Cole Gille Pulaski 11
4 4 Grant Truesdale Elkhorn 12
5 7(132) Chance Bailey Stevens Point 12
6 5 Cayden Henschel West Bend East 10
7 6 Fernando Coronado Ashwaubenon 11
8 7 Braden Whitehead Stoughton 10
9 9 Jessie Tijerina Portage 10
10 10 Dylan Herbrand Sauk Prairie 12
11 HM Brett Perkins Janesville Parker 12
12 11 Wyatt Thiel Sun Prairie 12
HM 12 Cole Ramos Kenosha Brad./Reuth. 10
HM HM Lucas Benn Mukwonago 10
HM HM Nolan Kraus Fort Atkinson 12
HM HM Ben Stevenson Burlington 10
HM HM Caden Fry Reedsburg 10
____________ ___________ ________________________ _______________________ _____________
132
New Old Wrestler School 17/18 Grade
1 1 Aaron Schulist Mukwonago 12
2 2 Mason Phillips Eau Claire North 12
3 3 Brandon Micksch Kaukauna 11
4 4 Mason McMillen Reedsburg 12
5 5 Eric Halverson Pewaukee 12
6 8 Luke Mechler Stoughton 9
7 8(126) Mason French Kenosha Tremper 12
8 NR Tyler Gill Menomonee Falls 12
9 10 Cooper Hunt Homestead 12
10 6 Thomas Severson DC Everest 12
11 11 Trevor Plomedahl Holmen 12
12 NR Austin Heim Bay Port 10
HM 9 Zac Weiler Burlington 11
HM 12 Cameron Tonsor-Heesen Slinger 11
HM HM Tyler Nelson Sun Prairie 12
HM HM Benjamin Stimac Antigo 11
HM NR John Gunderson Baraboo 9
____________ ___________ ________________________ _______________________ _____________
138
New Old Wrestler School 17/18 Grade
1 1 Keegan O’Toole Arrowhead 10
2 2 Veliko Kochiu Oak Creek 12
3 3 Caleb Ziebell Slinger 12
4 4 Daniel Stilling Elkhorn 11
5 5 Sam Boerner Cedarburg 12
6 2(145) Tanner Schultz Holmen 12
7 6 Pablo Ramirez Baraboo 11
8 8 Wyler Lubeck Wisconsin Rapids 10
9 9 Draven Sigmund Fort Atkinson 12
10 10 Max Ehlen Burlington 10
11 HM Nate Ellis Janesville Craig 12
12 HM Brytton Goymerac Appleton North 12
HM HM Mikael Kolosso Kaukauna 12
HM HM Nick Logan Watertown 11
HM HM Gavin Model Stoughton 10
HM 7 Mitchell Anderson Hudson 12
HM 12 Isaac Riddle Germantown 10
____________ ___________ ________________________ _______________________ _____________
145
New Old Wrestler School 17/18 Grade
1 1 Drew Scharenbrock Sun Prairie 12
2 4 Maxwell Bruss De Pere 12
3 5 Ian Laatsch Appleton North 11
4 6 Marshall Rushton West Allis Hale 12
5 7 Hudson Mountjoy Slinger 11
6 8 Zachary Scharenbrock Appleton East 12
7 9 Jake Skrundz Burlington 10
8 10 Coleman Karl Elkhorn 10
9 11 Max Grudzinski Cedarburg 11
10 HM(152) Ethan Smith Janesville Craig 12
11 12 Cole Acker Wauwatosa West/East 12
12 HM Logan Bellow Pulaski 12
HM HM Logan Hatch Hudson 11
HM HM Nick Starich Pewaukee 11
HM HM Caden Pearce Marshfield 11
HM NR Jake Schulte Mukwonago 12
HM NR Brandon Lucht Antigo 12
____________ ___________ ________________________ _______________________ _____________
152
New Old Wrestler School 17/18 Grade
1 1 Kevin Meicher Middleton 11
2 2 Jacob DeMeyer Rhinelander 12
3 4 Brett Von Ruden Sparta 12
4 5 Marco Infusino Kenosha Brad./Reuth. 11
5 3 (145) Mason Wheeler Germantown 12
6 6 Evan Sinda Muskego 12
7 7 Nolan Hertel Marshfield 11
8 10(160) Sam Skillings Menomonie 10
9 9 Austin Rauls DeForest 12
10 10 Bergh Diebel Wisconsin Rapids 12
11 3 Dajun Johnson Whitefish Bay 10
12 12 Reese Dutton Kenosha Tremper 11
HM HM Brandon Harrison Mukwonago 11
HM 8 Mike Baumann New Berlin W/Eisen. 12
HM HM Bryce Henschel West Bend East 12
HM HM Nathan Fuller River Falls 11
HM NR Bryce Bierman Reedsburg 12
____________ ___________ ________________________ _______________________ _____________
160
New Old Wrestler School 17/18 Grade
1 1 Peyton Mocco West Allis Hale 12
2 2 Hayden Krein Sparta 12
3 3 Joshua Otto Arrowhead 11
4 4 Jacob Anderson Hudson 12
5 5 Zach Lee Kaukauna 12
6 6 Cade Spilde Stoughton 11
7 7 Logan Stegemeyer Slinger 12
8 8 Jesse Kovnesky Oak Creek 12
9 9 Vince Digennaro Milton 12
10 11 Leonardo Kiser Kenosha Indian Trail 11
11 12 Cody Sawyer Wisconsin Rapids 12
12 HM Keagan Lazar Oconomowoc 11
HM HM Reed Williams Holmen 12
HM HM Tony Martin Kenosha Bradford 12
HM HM Colin Schuler Hortonville 11
HM NR Qwade Gehring Burlington 10
HM NR Kade Cummings Green Bay Preble 11
____________ ___________ ________________________ _______________________ _____________
170
New Old Wrestler School 17/18 Grade
1 1 Tyler Dow Stoughton 12
2 2 Parker Keckeisen Nicolet 11
3 3 Jake Deates Kenosha Brad./Reuth. 11
4 4 Kalyn Jahn Holmen 11
5 5 Frank Garcia Kenosha Tremper 12
6 6 Jacob Sklenar Pewaukee 12
7 7 Nolan Paar Oak Creek 11
8 8 Edgar Heredia Oshkosh West 11
9 9 Nathan Fehlen New Richmond 12
10 10 Evan Frisque West De Pere 11
11 11 Levi Smith Eau Claire Memorial 11
12 NR Mathias Krein Sparta 12
HM 6(170) Jacob Stachowski Mukwonago 12
HM 12 Bentley Schwanebeck- Osterman Marshfield 11
HM HM Ben Statz Waunakee 12
HM HM Alex Rewolinski Union Grove 12
HM HM Mason Frausto Greeb Bay United 12
____________ ___________ ________________________ _______________________ _____________
182
New Old Wrestler School 17/18 Grade
1 1 Jared Krattiger Waterford 12
2 5 Isaac Lahr Holmen 12
3 2 Bryson Alsteen Kaukauna 11
4 4 Nathan Crayton Burlington 12
5 7 Jacob Zupke Homestead 11
6 9 Tommy Kratz De Pere 11
7 11(195) Murphy McCutcheon Franklin 12
8 10 Collinn Eldridge Antigo 11
9 11 Myles Schumaker Elkhorn 12
10 12 Kirkland Hills Hortonville 12
11 HM Aiden Estes Baraboo 10
12 HM Luke Hooker Waunakee 12
HM 8 Lukas Burke Port Washington 12
HM HM Hayden Lodel Manitowoc Lincoln 12
HM HM Josh Wedesky Kettle Moraine 12
HM HM(170) Mike White New Berlin W/Eisen. 12
HM NR Trey WIlson Germantown 12
____________ ___________ ________________________ _______________________ _____________
195
New Old Wrestler School 17/18 Grade
1 1 Beau Yineman Neenah 12
2 2 Jack Trautman Waterford 12
3 3 Alec Kurtz Rhinelander 12
4 4 Sam Mitchell Marshfield 11
5 5 Stephen Maule Watertown 12
6 6 Jerry Lipke Milton 12
7 7 Alex Mischka Kimberly 12
8 10 Lawrence Thomas Wauwatosa West/East 12
9 8 Brock Danielski Appleton North 12
10 12 Josh Nowak Kettle Moraine 12
11 HM Joe Leonhardt West Bend West 12
12 HM Jared Walton Green Bay United 12
HM HM Linzell Burks Beloit Memorial 12
HM NR Dustin Diebitz West Allis Central 12
HM 9 Adam Jones South Milwaukee 12
HM HM Alex Brost Marshfield 12
HM HM Charlie Hooyman De Pere 11
____________ ___________ ________________________ _______________________ _____________
220
New Old Wrestler School 17/18 Grade
1 1 Aric Bohn Mukwonago 12
2 3 Jack Westcott Holmen 12
3 4 Reed Ryan Waunakee 11
4 11 Andrew Salemme Marquette University 12
5 2 Caleb Wright Brookfield East 12
6 6 Bennett Connolly Slinger 11
7 7 Jacob Somlai Brookfield Central 11
8 9 Andrew Temmer Cedarburg 12
9 NR John Wright Oak Creek 12
10 10 Colton Krueger Rhinelander 12
11 5 Colton Wasieleski Fond du Lac 12
12 12 Gavin Miller Stoughton 12
HM HM Matt Brewster Watertown 11
HM HM Gavin Adler Middleton 11
HM HM Marshall Kools Neenah 10
HM HM Derek Gibbons Pulaski 11
HM HM Derek Polczynski Arrowhead 12
____________ ___________ ________________________ _______________________ _____________
285
New Old Wrestler School 17/18 Grade
1 1 Keaton Kluever Kaukauna 12
2 2 Cole Godbout Hudson 12
3 3 Keeanu Benton Janesville Craig 11
4 4 Noah Bolling Merrill 12
5 5 Raul Benavides South Milwaukee 12
6 6 Aodan Marshall Stoughton 12
7 7 Hunter Hummel Elkhorn 12
8 8 Boyd Biggs Waterford 11
9 9 Alan Olkowski Waunakee 12
10 10 Logan Fallon Menomonee Falls 12
11 HM Jesse Fiers Holmen 11
12 11 Isaac Klarkowski Green Bay United 11
HM 12 Zach Fischer Appleton North 12
HM NR Eli Trast Bay Port 12
HM HM Andrew Kalfas Oshkosh West 12
HM HM Jason Miller Cedarburg 12
HM HM Mitchell Williamson River Falls 12

 

 

2017-2018 D1 – Ranking Number 2 – Wednesday, December 13, 2017.

106 Pound Class
New Old Wrestler School 17/18 Grade
1 1 Justin Groshek Stevens Point 10
2 2 Quentin Brown West Allis Central 12
3 3 Alex Pellowski Holmen 10
4 4 Hayden Halter Burlington 9
5 5 Cade Willis Union Grove 9
6 6 Payton Jacobson Elkhorn 9
7 7 Jaden Verhagen Kaukauna 10
8 9 Alec Hunter Oshkosh West 9
9 HM Alexander Wicks Stoughton 9
10 11 Carter Ziebell Slinger 9
11 NR Carlos Vega Racine Horlick 12
12 8 Demario Ford Manitowoc Lincoln 9
HM 12 Sam Lorenz Waunakee 9
HM HM Tyler Schiesl Germantown 9
HM HM Jonathan Langenstroer Kettle Moraine 10
HM HM Casey Reigstad Menomonee Falls 9
HM
____________ ___________ ________________________ _______________________ _____________
113 Pound Class
New Old Wrestler School 17/18 Grade
1 2 Beau Ladu Badger 12
2 3 Sam Bruss De Pere 10
3 4 Cody Minor Ashwaubenon 10
4 5 Blake Peiffer Port Washington 10
5 7 Dietrich Jaeckel Beaver Dam 10
6 8 Messi Elgin Homestead 12
7 9 Leo Draveling Hudson 10
8 10 Mason Dutcher Milton 10
9 NR Santiago Castillo Kenosha Bradford 9
10 11 Cale Benitz Wisconsin Rapids 11
11 HM Mason Campsure Kaukauna 10
12 12 Dawson Valleskey Kettle Moraine 12
HM NR Gabe Pugh Marshfield 9
HM HM Nathan Rein Stoughton 10
HM HM Jordan Craft Manitowoc Lincoln 10
HM HM Brent Miller Germantown 10
HM HM Nate Widdifield Wisconsin Lutheran 12
____________ ___________ ________________________ _______________________ _____________
120 Pound Class
New Old Wrestler School 17/18 Grade
1 1 Eric Barnett Hortonville 11
2 2 Hunter Lewis Stoughton 11
3 3 Zeke Smith Sauk Prairie 12
4 4 Jalen Spuhler Hartford 10
5 5 Edward Wilkowski Watertown 10
6 6 Sam Winski Waterford 12
7 8 Collin Widmar Kenosha Bradford/Reuther 11
8 HM Reuben Guzik Rhinelander 12
9 12 Dawson Lambert Tomah 11
10 9 Jack Ganos Arrowhead 9
11 10 CJ Grisar Waukesha West 9
12 NR Noah Leisgang Ashwaubenon 10
HM 7 Owen Heinz Pulaski 11
HM NR Ethan Pogorzelski Menomonee Falls 10
HM NR Briar Haas Neenah 12
HM 7(126) John Diener Kaukauna 11
HM HM Isiah Culp Racine Park 12
____________ ___________ ________________________ _______________________ _____________
126 Pound Class
New Old Wrestler School 17/18 Grade
1 1 Jon Bailey Sparta 11
2 2 Dominic Dentino Arrowhead 12
3 3 Cole Gille Pulaski 11
4 4 Grant Truesdale Elkhorn 12
5 5 Cayden Henschel West Bend East 10
6 7(132) Fernando Coronado Ashwaubenon 11
7 HM Braden Whitehead Stoughton 10
8 6 Mason French Kenosha Tremper 12
9 8 Jessie Tijerina Portage 10
10 9 Dylan Herbrand Sauk Prairie 12
11 10 Wyatt Thiel Sun Prairie 12
12 11 Cole Ramos Kenosha Bradford/Reuther 10
HM HM Lucas Benn Mukwonago 10
HM HM Nolan Kraus Fort Atkinson 12
HM HM Ben Stevenson Burlington 10
HM HM Caden Fry Reedsburg 10
HM NR Brett Perkins Janesville Parker 12
____________ ___________ ________________________ _______________________ _____________
132 Pound Class
New Old Wrestler School 17/18 Grade
1 1 Aaron Schulist Mukwonago 12
2 2 Mason Phillips Eau Claire North 12
3 3 Brandon Micksch Kaukauna 11
4 4 Mason McMillen Reedsburg 12
5 5 Eric Halverson Pewaukee 12
6 6 Thomas Severson DC Everest 12
7 8 Chance Bailey Stevens Point 12
8 HM Luke Mechler Stoughton 9
9 9 Zac Weiler Burlington 11
10 10 Cooper Hunt Homestead 12
11 HM(138) Trevor Plomedahl Holmen 12
12 11 Cameron Tonsor-Heesen Slinger 11
HM 12 Tyler Nelson Sun Prairie 12
HM HM Benjamin Stimac Antigo 11
HM HM Carter Duerkop Eau Claire North 11
HM HM Gavin Lankey Sauk Prairie 12
HM HM Lucas Roecker Wisconsin Lutheran 12
____________ ___________ ________________________ _______________________ _____________
138 Pound Class
New Old Wrestler School 17/18 Grade
1 1 Keegan O’Toole Arrowhead 10
2 2 Veliko Kochiu Oak Creek 12
3 3 Caleb Ziebell Slinger 12
4 4 Daniel Stilling Elkhorn 11
5 5 Sam Boerner Cedarburg 12
6 6 Pablo Ramirez Baraboo 11
7 7 Mitchell Anderson Hudson 12
8 8 Wyler Lubeck Wisconsin Rapids 10
9 9 Draven Sigmund Fort Atkinson 12
10 10 Max Ehlen Burlington 10
11 11 Dylan Golke Portage 12
12 12 Isaac Riddle Germantown 10
HM HM(152) Brytton Goymerac Appleton North 12
HM HM Mikael Kolosso Kaukauna 12
HM HM Nate Ellis Janesville Craig 12
HM HM Nick Logan Watertown 11
HM NR Gavin Model Stouhgton 10
____________ ___________ ________________________ _______________________ _____________
145 Pound Class
New Old Wrestler School 17/18 Grade
1 1 Drew Scharenbrock Sun Prairie 12
2 2 Tanner Schultz Holmen 12
3 4 Mason Wheeler Germantown 12
4 7 Maxwell Bruss De Pere 12
5 3 Ian Laatsch Appleton North 11
6 8 Marshall Rushton West Allis Hale 12
7 9 Hudson Mountjoy Slinger 11
8 NR Zachary Scharenbrock Appleton East 12
9 6 Jake Skrundz Burlington 10
10 10 Coleman Karl Elkhorn 10
11 HM Max Grudzinski Cedarburg 11
12 11 Cole Acker Wauwatosa West/East 12
HM 12 Logan Bellow Pulaski 12
HM HM Logan Hatch Hudson 11
HM HM Nick Starich Pewaukee 11
HM NR Caden Pearce Marshfield 11
HM HM Joseph Hoffman Middleton 11
____________ ___________ ________________________ _______________________ _____________
152 Pound Class
New Old Wrestler School 17/18 Grade
1 1 Kevin Meicher Middleton 11
2 4(160) Jacob DeMeyer Rhinelander 12
3 2 Dajun Johnson Whitefish Bay 10
4 3 Brett Von Ruden Sparta 12
5 4 Marco Infusino Kenosha Bradford/Reuther 11
6 5 Evan Sinda Muskego 12
7 10(160) Nolan Hertel Marshfield 11
8 6 Mike Baumann New Berlin West/Eisenhower 12
9 HM(160) Austin Rauls DeForest 12
10 NR Bergh Diebel Wisconsin Rapids 12
11 7 Ben Kumprey Burlington 10
12 8 Reese Dutton Kenosha Tremper 11
HM 9 Bryce Henschel West Bend East 12
HM 10 Brandon McLure Superior 12
HM NR Zach Gordon Holmen 12
HM 12 Ethan Smith Janesville Craig 12
HM HM Nathan Fuller River Falls 11
____________ ___________ ________________________ _______________________ _____________
160 Pound Class
New Old Wrestler School 17/18 Grade
1 1 Peyton Mocco West Allis Hale 12
2 2 Hayden Krein Sparta 12
3 3 Joshua Otto Arrowhead 11
4 5 Jacob Anderson Hudson 12
5 6 Zach Lee Kaukauna 12
6 7 Cade Spilde Stoughton 11
7 8 Logan Stegemeyer Slinger 12
8 9 Jesse Kovnesky Oak Creek 12
9 11 Vince Digennaro Milton 12
10 12 Sam Skillings Menomonie 10
11 HM Leonardo Kiser Kenosha Indian Trail 11
12 HM(160) Cody Sawyer Wisconsin Rapids 12
HM HM Kevin Pollack Greenfield 12
HM HM Keagan Lazar Oconomowoc 11
HM HM Reed Williams Holmen 12
HM NR Tony Martin Kenosha Bradford 12
HM NR Colin Schuler Hortonville 11
____________ ___________ ________________________ _______________________ _____________
170 Pound Class
New Old Wrestler School 17/18 Grade
1 1 Tyler Dow Stoughton 12
2 2 Parker Keckeisen Nicolet 11
3 3 Jake Deates Kenosha Bradford/Reuther 11
4 4 Kalyn Jahn Holmen 11
5 5 Frank Garcia Kenosha Tremper 12
6 7 Jacob Sklenar Pewaukee 12
7 6 Nolan Paar Oak Creek 11
8 8 Edgar Heredia Oshkosh West 11
9 9 Nathan Fehlen New Richmond 12
10 10 Evan Frisque West De Pere 11
11 11 Levi Smith Eau Claire Memorial 11
12 12 Bentley Osterman Marshfield 11
HM HM Ben Statz Waunakee 12
HM HM Alex Rewolinski Union Grove 12
HM HM Mike White New Berlin West/Eisenhower 12
HM NR Mason Frausto Greeb Bay United 12
HM NR Jason Dicesare West Bend West 11
____________ ___________ ________________________ _______________________ _____________
182 Pound Class
New Old Wrestler School 17/18 Grade
1 1 Jared Krattiger Waterford 12
2 2 Bryson Alsteen Kaukauna 11
3 3 Jake Belongia New Berlin West/Eisenhower 12
4 5 Nathan Crayton Burlington 12
5 6 Isaac Lahr Holmen 12
6 7 Jacob Stachowski Mukwonago 12
7 9 Jacob Zupke Homestead 11
8 8 Lukas Burke Port Washington 12
9 10 Tommy Kratz De Pere 11
10 11 Collinn Eldridge Antigo 11
11 12 Myles Schumaker Elkhorn 12
12 HM Kirkland Hills Hortonville 12
HM NR Aiden Estes Baraboo 10
HM HM Luke Hooker Waunakee 12
HM HM Hayden Lodel Manitowoc Lincoln 12
HM NR Josh Wedesky Kettle Moraine 12
HM NR Roger Fuller 11
____________ ___________ ________________________ _______________________ _____________
195 Pound Class
New Old Wrestler School 17/18 Grade
1 1 Beau Yineman Neenah 12
2 2 Jack Trautman Waterford 12
3 4 Alec Kurtz Rhinelander 12
4 4(182) Sam Mitchell Marshfield 11
5 9 Stephen Maule Watertown 12
6 3 Jerry Lipke Milton 12
7 5 Alex Mischka Kimberly 12
8 6 Brock Danielski Appleton North 12
9 7 Adam Jones South Milwaukee 12
10 8 Lawrence Thomas Wauwatosa West/East 12
11 10 Murphy McCutcheon Franklin 12
12 HM Josh Nowak Kettle Moraine 12
HM 4(220) Joe Leonhardt West Bend West 12
HM 11 Jared Walton Green Bay United 12
HM 12 Linzell Burks Beloit Memorial 12
HM HM(220) Alex Brost Marshfield 12
HM HM Charlie Hooyman De Pere 11
____________ ___________ ________________________ _______________________ _____________
220 Pound Class
New Old Wrestler School 17/18 Grade
1 1 Aric Bohn Mukwonago 12
2 2 Caleb Wright Brookfield East 12
3 6 Jack Westcott Holmen 12
4 3 Reed Ryan Waunakee 11
5 5 Colton Wasieleski Fond du Lac 12
6 7 Bennett Connolly Slinger 11
7 HM Jacob Somlai Brookfield Central 11
8 8 Max Travis Burlington 12
9 9 Andrew Temmer Cedarburg 12
10 10 Colton Krueger Rhinelander 12
11 11 Andy Salemme Marquette University 12
12 12 Gavin Miller Stoughton 12
HM HM Derek Polczynski Arrowhead 12
HM HM Matt Brewster Watertown 11
HM HM Gavin Adler Middleton 11
HM NR Marshall Kools Neenah 10
HM NR Derek Gibbons Pulaski 11
____________ ___________ ________________________ _______________________ _____________
285 Pound Class
New Old Wrestler School 17/18 Grade
1 1 Keaton Kluever Kaukauna 12
2 2 Cole Godbout Hudson 12
3 3 Keenau Benton Janesville Craig 11
4 4 Noah Bolling Merrill 12
5 7 Raul Benavides South Milwaukee 12
6 8 Aodan Marshall Stoughton 12
7 HM Hunter Hummel Elkhorn 12
8 5 Boyd Biggs Waterford 11
9 6 Alan Olkowski Waunakee 12
10 9 Logan Fallon Menomonee Falls 12
11 NR Isaac Klarkowski Green Bay United 11
12 10 Zach Fischer Appleton North 12
HM 11 Andrew Kalfas Oshkosh West 12
HM HM Jason Miller Cedarburg 12
HM 12 Mitchell Williamson River Falls 12
HM HM Tre Williams Racine Park 12
HM HM Jesse Fiers Holmen 11
____________ ___________ ________________________ _______________________ _____________

We appreciate all material submitted for Ranking consideration.

WIWrestling Ranking Recommendation Forms

Submit INDIVIDUAL Ranking recommedations HERE

Submit TEAM ranking recommendations HERE

The WIWrestling Ranking Committee appreciates all material submitted for individual and team ranking consideration.

The committee requests the following correct informatin to improve the use of submitted material.

In all submissions please be sure to offer all of the following items for each wrestler.
1) Correct spelling of first and last name.
2) Name of the high school. (spelled correctly)
3) Weight class currently wrestling on a regular basis, not not a ‘future’ weight class.
4) Grade in high school this season.
5) CURRENT W/L Record this high school season.
6) Significant tournament victories/losses, places this season.
Submit suggestions and other helpful material via the ranking forms at links provided above.
Suggestions and changes must be submitted prior to noon on Monday to be included in a new weeks rankings.
This will help your wrestler(s) and teams be recognized.
Thanks!
The Wisconsin Wrestling Online Ranking Committee.

Follow WIWRESTLING