Back to homepage

2015-2016 Rankings

Final 2015-2016 Div 1 Rankings  |  Tuesday, February 23, 2016
Note: February 23 Rankings include wrestlers advancing to State Individual competition.

106 Pound Class
New Old Wrestler School 15/16 Grade
1 1 Brady Koontz Stevens Point 11
2 2 Dalton Shea Milton 11
3 3 Jon Bailey Sparta 9
4 4 Zach Szohr Germantown 12
5 5 Eric Barnett Hortonville 9
6 6 Francesco Schiro Madison La Follette 11
7 7 Mason French Kenosha Tremper 10
8 8 Justin Lor West Bend West 12
9 9 John Diener Kaukauna 9
10 10 Dominic Dentino Arrowhead 10
11 HM Hunter Lewis Stoughton 9
12 NR Quentin Brown West Allis Central 10
13 HM Jake Schulte Mukwonago 9
14 HM Mitchell Anderson Hudson 10
15 HM Fernando Coronado Ashwaubenon 9
16 NR Eric Rodriguez Racine Park 12
____________ ___________ ________________________ _______________________ _____________
113 Pound Class
New Old Wrestler School 15/16 Grade
1 2 Dylan Koontz Stevens Point 11
2 4 Mason Phillips Eau Claire North 10
3 3 Aaron Schulist Mukwonago 10
4 6 Benji Peak Elkhorn 10
5 1 Brandon Klein Stoughton 11
6 HM Brandon Micksch Kaukauna 9
7 5 Caleb Ziebell Slinger 10
8 7 Mitch Landgraf Oak Creek 11
9 8 Austin Lasanske Menomonee Falls 11
10 10 Cole Gille Pulaski 9
11 11 Zak Nelson Green Bay United 10
12 HM Pablo Ramirez Baraboo 9
13 HM Dylan Herbrand Sauk Prairie 10
14 NR Sam Winski Waterford 10
15 NR Reese Dutton Kenosha Tremper 9
16 NR Cooper Hunt Homestead 10
____________ ___________ ________________________ _______________________ _____________
120 Pound Class
New Old Wrestler School 15/16 Grade
1 1 Drew Scharenbrock Sun Prairie 10
2 3 Ty Lee Kaukauna 12
3 5 Veliko Koichiu Wausau West 10
4 6 Eric Halverson Pewaukee 10
5 2 Tyus White West Allis Central 12
6 4 Kaleb Louis Stoughton 11
7 7 Devon Schultz Merrill 11
8 8 Matrix Jisko Wisconsin Rapids 12
9 9 Tanner Schultz Holmen 10
10 10 Mason McMillen Reedsburg 10
11 11 Logan Bellow Pulaski 10
12 12 Devin De Los Angeles Beaver Dam 11
13 HM Eric Wunsch Menomonee Falls 11
14 HM Cooper Fergus Whitefish Bay 12
15 NR Tyler Hansen Kenosha Bradford 12
16 NR Ryan Cavil Westosha Central 10
____________ ___________ ________________________ _______________________ _____________
126 Pound Class
New Old Wrestler School 15/16 Grade
1 1 Justin Folley Wauwatosa East/West 12
2 2 Justin Ratkovec Waterford 12
3 3 Patrick Spray Wisconsin Rapids 12
4 4 Trent Leon Kaukauna 11
5 5 Jacob Barnett Hortonville 11
6 9 Kevin Meicher Middleton 9
7 10 Hudson Mountjoy Slinger 9
8 HM Robbie Mutimer Badger 12
9 7 Tristan Jenny Stoughton 11
10 NR Thomas Severson DC Everest 10
11 8 Chance Bailey Stevens Point 10
12 11 Jerrot Holz Menomonee Falls 12
13 12 Nick Armstrong Mukwonago 12
14 HM Isaiah Robinson Oak Creek 12
15 HM Brett Kieslich Union Grove 12
16 NR Christian Lamon Sparta 11
____________ ___________ ________________________ _______________________ _____________
132 Pound Class
New Old Wrestler School 15/16 Grade
1 1 Jaden Van Maanen La Crosse Central 11
2 4 Nathan Smith Mukwonago 12
3 2 Josh Hickey Cedarburg 12
4 3 Peyton Mocco West Allis Hale 10
5 5 Scott Cook New London 11
6 6 Bryce Younger New Richmond 11
7 7 Hayden Schlough Menomonie 12
8 9 Chris Rogers Middleton 11
9 10 Tristan Woods Milton 12
10 12 Brandon Daniels Verona 11
11 HM Zachary Scharenbrock Appleton East 10
12 HM Marco Infusino Kenosha Bradford 9
13 HM Manny Rosado Port Washington 12
14 HM Joey Colla Oak Creek 9
15 NR Nick Arnold Kaukauna 12
16 NR Dustin Griepentrog Hamilton 12
____________ ___________ ________________________ _______________________ _____________
138 Pound Class
New Old Wrestler School 15/16 Grade
1 1 Andrew McIntosh Oak Creek 12
2 2 Drew Fjoser Sauk Prairie 11
3 3 Garrett Model Stoughton 11
4 5 Nathan Lichtfuss Hortonville 11
5 6 Zach Lee Kaukauna 10
6 7 Jacob Anderson Hudson 10
7 12 Ryan Merkel Sussex Hamilton 12
8 8 Kelvin Yde Hartland Arrowhead 11
9 HM Brett Von Ruden Sparta 10
10 10 Brady Shulfer Bay Port 11
11 HM Mauricio Cardoso West Allis Central 12
12 NR Evan Sinda Muskego 10
13 NR Jake Deates Kenosha Bradford 9
14 NR Nolan Hertel Marshfield 9
15 NR Bryce Henschel West Bend East 10
16 NR Owen Worden Fort Atkinson 11
____________ ___________ ________________________ _______________________ _____________
145 Pound Class
New Old Wrestler School 15/16 Grade
1 1 Collin Kraus Stoughton 12
2 2 Jake Morgan Wilmot Union 12
3 3 Josh Adams Fond du Lac 12
4 4 Jaden Winchel Sparta 11
5 6 Aidan Yde Hartland Arrowhead 12
6 7 Jordan Weinzetl Kimberly 12
7 8 Jacob DeMeyer Rhinelander 10
8 9 Trevor Turriff De Pere 11
9 12 Subhan Umar Racine Horlick 11
10 11 Noah Jackson Kenosha Tremper 11
11 HM Justin Peterson Eau Claire North 12
12 HM Oliver Arena West Allis Hale 12
13 10 Austin Thomas Waterford 11
14 HM Nate Lorenz Waunakee 11
15 NR Zach Miller Wauwatosa East/West 12
16 NR Marshall Jeppeson Bay Port 12
____________ ___________ ________________________ _______________________ _____________
152 Pound Class
New Old Wrestler School 15/16 Grade
1 1 Eddie Smith Sauk Prairie 12
2 3 Joe Cliver Hortonville 12
3 2 Hayden Krein Sparta 10
4 4 Tyler Dow Stoughton 10
5 6 Drew Krepline Kaukauna 12
6 8 Frank Garcia Kenosha Tremper 10
7 HM Shane Gantz Waukesha West 11
8 5 Tre'Vaughn Craig Greenfield 12
9 9 Jake Gille Pulaski 11
10 10 Ryan McDevitt Hudson 12
11 11 Adam Beine Slinger 11
12 HM Jordan Boettcher Wauwatosa West/East 12
13 HM Tanner Pettit Merrill 12
14 HM Bryce Jacobson Elkhorn 11
15 NR Logan Ramos Kenosha Bradford 9
16 NR Joshua Otto Arrowhead 9
____________ ___________ ________________________ _______________________ _____________
160 Pound Class
New Old Wrestler School 15/16 Grade
1 1 Jackson Hemauer DeForest 11
2 2 Fritz Schierl Stevens Point 12
3 3 Brock Benitz Wisconsin Rapids 12
4 4 Ryder Sigler Cedarburg 12
5 5 Jose Acosta Manitowoc Lincoln 11
6 6 Nathan White DC Everest 11
7 7 Jose Rodriguez Kenosha Indian Trail 12
8 8 Michael Burgireno Kettle Moraine 11
9 9 Zach Raymond Baraboo 12
10 10 Arstride Serrano Janesville Craig 12
11 11 Parker Keckeisen Nicolet 9
12 NR Tray Turner Madison LaFollette 12
13 NR Joey Scaffidi New Berlin West/Eisenhower 11
14 HM Matt May Pulaski 12
15 NR Logan McConnell Oshkosh North 12
16 NR Nolan Paar Oak Creek 9
____________ ___________ ________________________ _______________________ _____________
170 Pound Class
New Old Wrestler School 15/16 Grade
1 1 Blair Mulholland Kimberly 12
2 3 Jared Krattiger Waterford 10
3 4 Sawyer Massie Hudson 12
4 5 Connor Williams La Crosse Central 11
5 2 Austin Powell Sauk Prairie 12
6 6 John Keifer New Richmond 12
7 8 Elliott Luker Hortonville 11
8 9 Billy Pitzner Milton 12
9 10 Alex Schodin Deforest 12
10 11 Anthony Schlass West Bend West 11
11 12 Jake Belongia New Berlin West/Eisenhower 10
12 HM Dylan Hall Wisconsin Rapids 12
13 NR Ethan Kaschak Oak Creek 12
14 NR Tyler Denmark Homestead 12
15 NR Ben Sciortino Hamilton 12
16 NR Aidan Gutierrez Union Grove 12
____________ ___________ ________________________ _______________________ _____________
182 Pound Class
New Old Wrestler School 15/16 Grade
1 1 Beau Breske Hartford 12
2 2 Dylan Anderson Hudson 12
3 3 Oscar Ramos Kenosha Bradford 12
4 4 Ross Kennelly Superior 12
5 5 Trevor Statz Waunakee 12
6 7 Grant Balconi Muskego 12
7 10 Nathan Crayton Burlington 10
8 11 Nathan Fuller Wisconsin Rapids 12
9 12 Nate Fuiten Menomonee Falls 12
10 HM Kevin Rauls DeForest 12
11 HM Beau Yineman Nennah 10
12 NR Alex Mischka Kimberly 10
13 NR Austin Kind Fort Atkinson 12
14 NR Andy Salemme Marquette University 10
15 NR Hermes Duran Baraboo 12
16 NR Adam Jones South Milwaukee 10
____________ ___________ ________________________ _______________________ _____________
195 Pound Class
New Old Wrestler School 15/16 Grade
1 1 Jacob Raschka Pewaukee 11
2 2 Ross Agg Oak Creek 12
3 3 Dalton Hahn Reedsburg 11
4 4 Ben Kitslaar Bay Port 11
5 9 Logan Murdy Janesville Parker 11
6 5 Nathan Kemp DeForest 12
7 7 Nate Engle Stevens Point 12
8 8 Matthew Williamson River Falls 12
9 10 Logan Moore Sauk Prairie 11
10 HM Garrett White West Bend West 12
11 HM Cullen Bauer-Trottier Port Washington 12
12 HM Brandon Schafer Menomonee Falls 11
13 HM Jack Trautman Waterford 10
14 NR Brandon King Pulaski 11
15 NR Evan Storm-Voltz Union Grove 12
16 NR Lawrence Thomas Wauwatosa West/East 12
____________ ___________ ________________________ _______________________ _____________
220 Pound Class
New Old Wrestler School 15/16 Grade
1 1 Mason Stokke Menomonie 12
2 2 Brett Samson Oconomowoc 12
3 3 Konrad Ernst Onalaska 12
4 4 Jacob Simar Kenosha Indian Trail 12
5 6 Austen Hakes River Falls 12
6 7 Hegeman Tiedt Burlington 12
7 8 Wyatt Wells Beaver Dam 11
8 10 Mason VanAsten Kaukauna 11
9 HM Keyshawn Carr Pius XI 12
10 HM Jake Macaluso Hamilton 12
11 HM Mason Ripp Waunakee 12
12 HM Steve Nixon Kenosha Tremper 12
13 NR Austin Shibilski Pewaukee 11
14 NR Jack Huebner Hortonville 12
15 11 Taylor Brancefield Pulaski 12
16 NR Sam Presser Sun Prairie 11
____________ ___________ ________________________ _______________________ _____________
285 Pound Class
New Old Wrestler School 15/16 Grade
1 1 Blaze Beltran Pewaukee 11
2 2 Donte Johnson Fond du Lac 11
3 3 Cole Mikrut Badger 12
4 12 Brady Lenz Wausau West 12
5 4 Isac Schindler Hudson 11
6 7 Richard Heidemann Elkhorn 11
7 8 Jorin McGuire Muskego 11
8 9 Keaton Kluever Kaukauna 10
9 11 Jacob Stein Hortonville 12
10 HM Michael Dunlap Madison East 12
11 HM Caleb Jeffreys Green Bay United 12
12 HM Gabe Hauser Holmen 12
13 NR Lori Venturi Wauwatosa West/East 12
14 NR Liam Arnold Milwaukee King 11
15 HM Jesus Vega Kenosha Bradford 12
16 NR Luther Egerson Racine Case 11
____________ ___________ ________________________ _______________________ _____________

Final 2015-2016 Div 2 Rankings  |  Tuesday, February 23, 2016
Note: February 23 Rankings include wrestlers advancing to State Individual competition.

106 Pound Class
New Old Wrestler School 15/16 Grade
1 1 Tyler Roecker Wisconsin Lutheran 12
2 4 Joey Bianchi Two Rivers 9
3 5 Bryce Bosman Luxemburg-Casco 9
4 3 Garrison Murphy Freedom 11
5 11 Isaac Wiegel Belmont/Platteville 10
6 6 Dalton Schams West Salem/Bangor 9
7 10 Matthew Peterson Ellsworth 11
8 HM Tyler Garriety Lomira 11
9 7 Abel Brockman Cedar Grove-Belgium 11
10 8 Mike Smith Amery 9
11 9 Garrett Moll Lodi 9
12 12 Tanner Booth Baldwin/Woodville 12
____________ ___________ ________________________ _______________________ _____________
113 Pound Class
New Old Wrestler School 15/16 Grade
1 1 Brock Bergelin Denmark 11
2 8 Quincy Stephens Barron 12
3 2 Cole Britton Luck/Frederic/Grantsburg 12
4 5 Chris Ruf Mauston 12
5 6 Josh Ehster Mosinee 11
6 9 Nathan Ronsman Luxemburg-Casco 9
7 12 Mason Neuman Lomira 11
8 4 Arturo Duran Grafton 12
9 7 Sawyer Strom Ellsworth 11
10 10 Dalton Frakes Mount Horeb 12
11 HM Caleb Radtke River Valley 10
12 HM Lucas Roecker Wisconsin Lutheran 10
____________ ___________ ________________________ _______________________ _____________
120 Pound Class
New Old Wrestler School 15/16 Grade
1 1 Paul Bianchi Two Rivers 12
2 8 Eric Bauer Kewaskum 9
3 4 Aaron Bahr West Salem/Bangor 9
4 5 Tommy George Ashland 11
5 2 Cody Vogel East Troy 12
6 3 Mitch Garvey Freedom 11
7 11 Josh Brooks Medford Area 11
8 6 Calen Kirkpatrick Northwestern 10
9 9 Clayton Beers Prairie du Chien/Wauzeka-Steuben 12
10 10 Travis Berryman Big Foot/Williams Bay 11
11 12 Bennett Temple Seymour 12
12 HM Jensen Langer Marshall 12
____________ ___________ ________________________ _______________________ _____________
126 Pound Class
New Old Wrestler School 15/16 Grade
1 3 Dustin Hatfield River Valley 11
2 1 Trenton McManus Adams-Friendship 12
3 4 Sam Stuhl Ellsworth 10
4 2 Chase Katzenmeyer Evansville/Albany 11
5 6 Andrew Smith Amery 12
6 8 Tanner Deist Wautoma/Wild Rose 10
7 NR Kaleb Ison Sheboygan Falls 10
8 10 Tommy Bianchi Two Rivers 10
9 11 Colton Worachek Luxemburg-Casco 9
10 NR Elijah Rauch Wisconsin Lutheran 10
11 7 Max Ward Elkhart Lake-Glen./Howards Grove 10
12 NR Dontae Thompson Ashland 11
____________ ___________ ________________________ _______________________ _____________
132 Pound Class
New Old Wrestler School 15/16 Grade
1 1 Jordan Sarver Nekoosa/Port Edwards 11
2 2 Nolan Kicmol Evansville/Albany 10
3 5 Ryan Hannah Viroqua 10
4 6 Laken Duerschmidt Two Rivers 11
5 NR Ryan Riedel Lomira 11
6 7 Cole Skelton Ellsworth 11
7 9 Tristen Wright Wisconsin Lutheran 12
8 4 Isaac Brockman Cedar Grove-Belgium 12
9 HM Austin Post Spencer/Columbus 12
10 HM Tim Coyne Haward 10
11 NR Jacob Busser Lodi 12
12 NR Evan Vosters Freedom 10
____________ ___________ ________________________ _______________________ _____________
138 Pound Class
New Old Wrestler School 15/16 Grade
1 1 Hunter Marko Amery 12
2 2 Brady Simonson Bloomer/Colfax 12
3 4 Brian Corbins Wisconsin Lutheran 11
4 9 Cody Yauch Two Rivers 12
5 7 Nathan Schomberg West Salem/Bangor 12
6 NR Gabe Braam East Troy 12
7 3 Anthony Bivens Turner 11
8 8 Teagen Miller Mauston 10
9 11 Bryce Ash Oconto Falls 11
10 6 Trent Rebedew Elkhart Lake-Glen./Howards Grove 12
11 NR Devin Drier Ellsworth 12
12 NR Sam Peters Freedom 9
____________ ___________ ________________________ _______________________ _____________
145 Pound Class
New Old Wrestler School 15/16 Grade
1 1 Nathaniel Trepanier Oconto Falls 11
2 4 Jordan Meyer Evansville/Albany 12
3 2 John Maki Mauston 12
4 3 Anders Lantz Ellsworth 11
5 5 Ben Klister Wrightstown 11
6 9 Chase Parr Lomira 11
7 7 Eric Peters Luxemburg-Casco 12
8 11 Gavin Wipperfurth River Valley 11
9 NR Shawn Whalen Amery 11
10 8 Sam Burzynski Stanley-Boyd/Owen-Withee/Thorp 11
11 NR Jacob Nygaard Wisconsin Lutheran 12
12 NR Chase Coleman East Troy 10
____________ ___________ ________________________ _______________________ _____________
152 Pound Class
New Old Wrestler School 15/16 Grade
1 1 Devin Bahr West Salem/Bangor 11
2 6 Josh Becker Sheboygan Falls 12
3 2 Josh Verbeten Wrightstown 12
4 3 Shane Liegel River Valley 9
5 5 Michael Bertrand Southern Door 11
6 4 Brad Jones Mount Horeb 12
7 HM Kyle Larsen St. Croix Central 12
8 11 Donny Pooler Northwestern 10
9 8 Derek Nielsen Neillsville/Greenwood/Loyal 12
10 12 Justin Krull Seymour 11
11 NR Tommy Makela Grafton 12
12 10 Mikey Rohleder Martin Luther 11
____________ ___________ ________________________ _______________________ _____________
160 Pound Class
New Old Wrestler School 15/16 Grade
1 1 Elijah Alt River Valley 11
2 2 Seth Vosters Freedom 12
3 3 Sean Mattek Sheboygan Falls 12
4 6 Tristen Mueller Ellsworth 12
5 4 Jeremy Dedick East Troy 12
6 5 Willie Vandenlangenberg Wisconsin Dells 12
7 8 Bryce Herlache Wrightstown 11
8 7 Cullen Ducat Luxemburg-Casco 12
9 9 Chase Schmidt Rice Lake 11
10 12 Kolten Hanson Medford Area 10
11 HM Jordan Propson Chilton/Hilbert 12
12 NR Jacob Heyroth Lodi 10
____________ ___________ ________________________ _______________________ _____________
170 Pound Class
New Old Wrestler School 15/16 Grade
1 1 Jordan Michael Lomira 12
2 3 Quinton Wallenfang Tomahawk 12
3 11 Tucker Peterson Medford 12
4 2 Trevor Wittmus Valders 12
5 6 Dalton Smercheck Luxemburg-Casco 11
6 8 Jared Lenze Mauston 11
7 5 Clayton VanLanen Seymour 12
8 9 Taylor Gilardi Viroqua 12
9 10 Casey Persike Lodi 11
10 12 Logan Peterson Somerset 12
11 HM Max Reid Whitewater 12
12 NR Dalton George Ellsworth 10
____________ ___________ ________________________ _______________________ _____________
182 Pound Class
New Old Wrestler School 15/16 Grade
1 1 Matt Blome Mount Horeb 12
2 3 Kaleb Kaminski Tomahawk 12
3 6 Trenten Smith St. Croix Central 12
4 8 Mac Winkler Oconto Falls 11
5 2 Stetson Burmeister Wrightstown 12
6 11 Brad Kautzer Valders 12
7 HM Jon Litersky Ashland 11
8 5 Hunter Luepke Spencer/Columbus 10
9 9 Rylan Burrows Adams-Friendship 12
10 HM Jared Mueller Chilton/Hilbert 12
11 HM Austin Farr Waupun 10
12 NR Travis Hudack Wisconsin Dells 10
____________ ___________ ________________________ _______________________ _____________
195 Pound Class
New Old Wrestler School 15/16 Grade
1 1 Bennett Paulson Amery 12
2 2 August Peplinski Wittenberg-Birnamwood 12
3 3 Lucius Rinehart Evansville/Albany 11
4 4 Dustin Setzer Sheboygan Falls 12
5 5 Matt VandenHeuvel Denmark 12
6 8 Tory Jandrin Southern Door 11
7 HM German Fitzgerald Wisconsin Lutheran 11
8 12 Duncan Calnin Chilton/Hilbert 12
9 HM Hayden Arneson Monroe 11
10 10 Peyton Hall Prairie du Chien/Wauzeka-Steuben 12
11 NR Dakota Daffinson Melrose-Mind 11
12 HM Cody Gostovich St. Croix Central 12
____________ ___________ ________________________ _______________________ _____________
220 Pound Class
New Old Wrestler School 15/16 Grade
1 2 Brady Wetter Dodgeville 12
2 4 Bryce Roberts Wisconsin Lutheran 12
3 3 Dane Borchardt Tomahawk 12
4 1 Brady Koller Sheboygan Falls 12
5 5 Traiten Gorr Monroe 12
6 6 Ryan Socha Ripon 12
7 7 Eli Newton Amery 12
8 8 Jake VandenHeuvel Denmark 12
9 HM Tanner Johnson Osceola 11
10 11 Sam Higley Melrose-Mindoro/GET 12
11 HM Tyler Burt Beloit Turner 11
12 NR Allan Klink Lomira 11
____________ ___________ ________________________ _______________________ _____________
285 Pound Class
New Old Wrestler School 15/16 Grade
1 1 Quinton Reed Wisconsin Lutheran 12
2 2 Cole Warzynski Almond-Bancroft/Pacelli 12
3 3 Skyler Kurt Lodi 12
4 4 Nick Rueth Neillsville/Greenwood/Loyal 11
5 10 Cody Jacobson Ripon 11
6 6 Sam Skornicka Two Rivers 11
7 7 Gabe Bautz Catholic Memorial 12
8 9 Brenden Lillo Columbus 12
9 NR Elijah Whitman Chetek-Weyer/PF 12
10 NR Jack Knier St. Johns Military Academy 12
11 HM Mike Freund Ellsworth 11
12 HM Kyle Walter Monroe 11
____________ ___________ ________________________ _______________________ _____________

Final 2015-2016 Div 3 Rankings  |  Tuesday, February 23, 2016
Note: February 23 Rankings include wrestlers advancing to State Individual competition.

106 Pound Class
New Old Wrestler School 15/16 Grade
1 4 Ryan Anderson Clear Lake 10
2 6 Cian Fischer Weyauwega-Fremont 9
3 5 Jackson Hauri Parkview 9
4 1 Zack Anglin Bayfield/Washburn 11
5 3 Macey Kilty Stratford 9
6 2 Koltin Grzybowski Coleman 9
7 10 Caden Calabrese Kenosha Christian Life 10
8 NR Trevor Wanek Fennimore 9
9 7 Danny Pittz Mineral Point 9
10 12 Jacob Nadeau Glenwood City 10
11 HM Luke Pulvermacher Princeton 9
12 NR Anthony Rautmann Random Lake 10
____________ ___________ ________________________ _______________________ _____________
113 Pound Class
New Old Wrestler School 15/16 Grade
1 1 Riley Lull Fennimore 12
2 2 Josh Depies Random Lake 11
3 4 Jake Drexler Stratford 10
4 5 Nathan Roach Ladysmith 10
5 6 Sawyer Sarbacker Iowa-Grant/Highland 11
6 7 Lucas Schevikhoven Shoreland Lutheran 10
7 8 Matthew Grossman Pittsville 10
8 3 Aiden Wusterbarth Oconto 11
9 10 Max Dascher Cochrane Fountain City 9
10 HM Dyan Bune Spring Valley/Elmwood 11
11 NR Isaac Dickenson Horicon 11
12 NR Hunter Bredson Darlington/Black Hawk 9
____________ ___________ ________________________ _______________________ _____________
120 Pound Class
New Old Wrestler School 15/16 Grade
1 2 Seth Schlegel Spring Valley/Elmwood 11
2 3 Riley Blair Fennimore 10
3 7 Zach Foth Laconia 10
4 5 Sawyer Theobald Shiocton 10
5 6 Jordan Boldt Bonduel 10
6 1 AJ Schoenfuss Stratford 10
7 9 Reid Olson Cumberland 9
8 10 Dyllon Johnson Boyceville 10
9 NR Kolbe Ubersox Darlington/Black Hawk 9
10 8 Aaron Raabe Luther 11
11 HM Bill Condon Horicon 10
12 NR Dylon Becker Mishicot 10
____________ ___________ ________________________ _______________________ _____________
126 Pound Class
New Old Wrestler School 15/16 Grade
1 1 Jeremy Schoenherr Stratford 10
2 2 Alston Nutter Fennimore 10
3 3 Tate Murty Cochrane Fountain City 10
4 4 Ryan Berg Spring Valley/Elmwood 12
5 6 Alec Potter Laconia 11
6 5 Jake Baldwin Coleman 9
7 7 Cameron Calabrese Kenosha Christian Life 11
8 9 Drew Rihn Cumberland 12
9 11 Logan Schmitz Mineral Point 9
10 12 Ethan Leis Cashton 12
11 HM Garrett Kohls Gillett/Suring 12
12 HM Sawyer Young Mishicot 10
____________ ___________ ________________________ _______________________ _____________
132 Pound Class
New Old Wrestler School 15/16 Grade
1 1 Hunter Dischler Weston/Ithaca 12
2 5 Garrett Siolka Bonduel 12
3 4 Max Maylor Iowa-Grant/Highland 10
4 2 Cal Hansen Deerfield 11
5 3 Elton Kelsey Oconto 12
6 12 Logan Newton Spring Valley/Elmwood 12
7 6 James Palmer Boyceville 11
8 8 Derek Marten Stratford 9
9 9 Ross Ellison Oakfield 12
10 11 Cesar Luis Random Lake 11
11 HM Yosep Lee Kenosha Christian Life 12
12 NR Hunter Schienebeck Chequamegon 12
____________ ___________ ________________________ _______________________ _____________
138 Pound Class
New Old Wrestler School 15/16 Grade
1 2 Brock Schlough Boyceville 9
2 4 Justin Tollefson Fennimore 11
3 1 Adam Becker Johnson Creek 12
4 9 Sam VanStraten Shiocton 10
5 11 Bryce Karban Coleman 9
6 7 Ryan Neu Dodgeland 9
7 3 Sam Wenzel Stratford 12
8 5 Brandon Forseth Mineral Point 12
9 8 Ivan Hebbe Princeton 12
10 HM Carter Hunter Markesan 12
11 NR Makenze Schuh Durand 12
12 HM Marcus Ullom Glenwood City 11
____________ ___________ ________________________ _______________________ _____________
145 Pound Class
New Old Wrestler School 15/16 Grade
1 1 Wilder Wichmann Johnson Creek 12
2 2 Luke Meihack Winnebago Lutheran 11
3 3 Clay Carney St. Croix Falls 10
4 5 Austin Engel Athens 11
5 6 Isaac Roffers Reedsville 11
6 7 Cody Frederick Boyceville 10
7 HM David Marquardt Stratford 11
8 4 Jordan Blanchard Coleman 11
9 11 Boone Schmitz Mineral Point 11
10 8 Stephen Burbach New Lisbon 12
11 NR Hunter Shuler Kenosha Christian Life 11
12 9 Josh Conrad Independence/Gilmanton 11
____________ ___________ ________________________ _______________________ _____________
152 Pound Class
New Old Wrestler School 15/16 Grade
1 1 Mason Kauffman Stratford 11
2 2 Cruze Hurlburt Spring Valley/Elmwood 11
3 4 Bradon Roen Riverdale 11
4 3 Kevin Lansin Coleman 12
5 5 Dustin Reynolds Lancaster 12
6 6 Colton Clary Weston/Ithaca 9
7 7 James Pfeiffer Cadott 9
8 12 Jasper Dunn Whitehall 11
9 11 Matt Hansen Markesan 12
10 8 Collin Hughes Ozaukee 12
11 HM Billy Reif Shiocton 9
12 NR Peter Roth Brillion 10
____________ ___________ ________________________ _______________________ _____________
160 Pound Class
New Old Wrestler School 15/16 Grade
1 1 Stetson Clary Weston/Ithaca 12
2 2 Zach Coffeen Laconia 11
3 3 Luke Clark St. Croix Falls 10
4 5 Taran Holland Princeton 12
5 6 Jacob Banker Bonduel 10
6 11 Levi Kohn Random Lake 11
7 7 Alex Zietler Gillett-Suring 12
8 8 Trystin Adams Cumberland 12
9 HM Brady Peat Iowa-Grant/Highland 10
10 HM Devon Johnson Spring Valley/Elmwood 12
11 NR Riley Workman Mineral Point 10
12 NR Will Raatz Edgar 9
____________ ___________ ________________________ _______________________ _____________
170 Pound Class
New Old Wrestler School 15/16 Grade
1 1 Scott Pittz Mineral Point 12
2 3 Micah Johnson Boyceville 11
3 2 Jed Schlegel Spring Valley/Elmwood 12
4 5 Helton Vandenbush Random Lake 11
5 8 Alex Lemanski Edgar 11
6 4 Bryce Holderman Amherst 10
7 6 Lance Buckles DeSoto 12
8 7 Marshall Westfall Athens 10
9 9 Sam Severin Kewaunee 12
10 12 Torrey Brown Kenosha Christian Life 11
11 HM Drew Hennessey Iowa-Grant/Highland 9
12 NR Hunter Anderson Phillips 12
____________ ___________ ________________________ _______________________ _____________
182 Pound Class
New Old Wrestler School 15/16 Grade
1 1 Kamren Bornbach Stratford 11
2 2 Garrett Joles Boyceville 10
3 3 Rowdy Kochevar Flambeau 12
4 5 Hunter Stodola Coleman 12
5 6 Chase Brouillette Random Lake 11
6 7 Kyle Woodward New Lisbon 12
7 4 Mason Gomm Shiocton 12
8 8 Patrick Engen Parkview 12
9 9 Jaden Schmitz Cashton 12
10 11 Quinton Elliot Spring Valley/Elmwood 12
11 HM Jacob Barth New Holstein 12
12 NR Austyn Huebner Dodgeland 11
____________ ___________ ________________________ _______________________ _____________
195 Pound Class
New Old Wrestler School 15/16 Grade
1 1 Henry Fielding Shiocton 12
2 2 Jaxon Seufzer Dodgeland 12
3 3 Max Villnow Amherst 10
4 4 Cory Ottum Brookwood 12
5 6 Kyle Juedes Mineral Point 11
6 7 Hunter Huiras Random Lake 11
7 8 Noah Wieczorek Clear Lake 10
8 9 Reece Heidmann Edgar 10
9 10 Lucas Kleifgen New Lisbon 12
10 HM Tanner Weber Markesan 10
11 HM Ryan Asher Spring Valley/Elmwood 12
12 NR Marty Peterson Phillips 12
____________ ___________ ________________________ _______________________ _____________
220 Pound Class
New Old Wrestler School 15/16 Grade
1 1 Ethan Hofacker Spring Valley/Elmwood 12
2 2 Ian Ruble Clear Lake 12
3 6 Dakota Venzke Athens 10
4 7 Austin Ducaine Crivitz 12
5 HM Cody McCollough Fennimore 11
6 8 Kyle Thorne Kenosha Christian Life 12
7 12 Kordell Ralston Bruce 12
8 NR Jon Aguirre Stratford 11
9 NR Isiah Brown Aquinas 12
10 HM Matt Buechel New Holstein 11
11 HM Ben Drenski Random Lake 11
12 11 Dylan Campton Cashton 11
____________ ___________ ________________________ _______________________ _____________
285 Pound Class
New Old Wrestler School 15/16 Grade
1 2 Tyson Kauffman Stratford 11
2 3 Takoda Lee Cornell/Gillman 11
3 4 Brandon Klimek Cashton 11
4 10 Bennett Gunderson Bonduel 12
5 5 Tyson Sommer Athens 10
6 8 Clay Peterson Durand 12
7 6 Austin Knopps Whitehall 11
8 12 Carson McCauley Weston/Ithaca 10
9 9 Deven O'Brien Fennimore 11
10 NR Zenaido Capetillo Reedsville 11
11 NR Tony Pernell New Holstein 11
12 7 Jake Straks Markesan 12
____________ ___________ ________________________ _______________________ _____________